Borbély László író a díj névadójáról elmondta, hogy számára Falu Tamás életművének egyik legfontosabb üzenete a létszemlélete: a legtermészetesebb eszközökkel volt képes ábrázolni környezetét, természetes derűvel, játékosan vetett számot élettel és halállal, gondolkodásra késztette olvasóit, akik a kiemelkedő katolikus költő verseit vagy prózáit kézbe vették. A fiatal író ezt az életközpontú, keresztény erkölcsiségen alapuló világnézetet tekinti saját szellemi iránytűjének. Könyveiben, A lándzsa longinusa, Az utca napos oldalán című regényekben, valamint színészekről, Koncz Gáborról, Reviczky Gáborról és Dózsa Lászlóról szóló interjúregényekben ez a nézet dominál, ahogy a napokban megjelent különös, erőteljes novelláskötetben. Az Üzenet a ringből címe is árulkodik arról, hogy az író egyrészt izgalmas küzdelemnek látja földi életünket, ugyanakkor vonzódik a hétköznapok kis és nagy hőseihez. Élményeinek jelentős részét szerezte újságíróként, vallja, hogy az újdondász szakma és az irodalom között koránt sincs akkora törés, mint ahogy ezt egyesek, többek között a posztmodernista trendek lovagjai beállítani próbálnák. Elsősorban hírlapírónak vallja magát, más megfogalmazásban olyan szépírónak, aki újságba is ír. Mindig kíváncsi volt az emberekre, a sorsukra, a drámájukra. Az egyik filmrendező barátja szerint az írásainak hangulata hasonlít az olasz neorealizmus képi világához. Ezt jó szívvel vállalja. Luchino Visconti, Vittorio De Sica, Cesare Zavattini és más művészek nyomán haladva, a nehéz sorsú emberek foglalkoztatják. Az érdekli, aki valami miatt leszakadófélben van a társadalomtól, és mindent elkövet azért, hogy legalább talpon maradjon és ne zuhanjon tovább. Az embert ábrázolja bukásában és esetleges felemelkedésében. Az Üzenet a ringből című új könyvéről elmondta, hogy számára szívszorító annak a küzdelemnek a jelképe, amelyet sorsunkkal vívunk. Visszatérő alakjai közé tartoznak a küzdősportok képviselői, mindenekelőtt az ökölvívók, a vagányok, a nehézfiúk, akikkel sportújságíróként ismerkedett meg. Az Üzenet a ringből írásainak többsége napjainkban játszódik. – Mindig megadom az esélyt hőseimnek a kedvezőtlen körülmények markából való kitörésre, de nem erőltetem rájuk akaratomat: aki szereti a másikat, az nemcsak felelősséget érez iránta, hanem engedi szabadon küzdeni sorsával – tűnődik az író.
Arra a kérdésemre, hogy foglalkozik-e már új kötet megírásának a gondolatával, Borbély László elmondja, hogy egy regényen dolgozik, amelynek témája a gyermek- és fiatalkori bűnözés. Meg akarja írni egy férfi testnevelő tanár drámáját, aki önerőből veszi fel a harcot a „bűnipar” láthatatlan háttérerőivel, attól kezdve, hogy rájön: hetedikes és nyolcadikos általános iskolás tanítványai közül néhányan bandába verődve követnek el erőszakos bűncselekményeket. Sajnos az utóbbi években egyre több gyerek talál utat különböző alvilági csoportokhoz, akik tudatosan használják fel őket, mivel a gyerekek életkoruk miatt nem büntethetők. Ugyanakkor az is megfigyelhető, hogy egyre erőszakosabb bűntetteket követnek el, már nem érik be tolvajlással, rablással, kifosztással, életellenes cselekményeket is „bevállalnak”, ahogyan ők mondják.
– Szeretném megtörni a közönyt, és felhívni a figyelmet arra, hogy csak közös összefogással lehet eredményt elérni, magányosan semmiképpen – teszi még hozzá Borbély László.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében