Szilvásy György titokminiszter azzal vádolta meg önt és párttársát, Kövér Lászlót, hogy megfigyelési feladatokat adtak politikai céllal egy „árnyék-titkosszolgálatnak”, amely az UD Vagyonvédelmi Zrt.-hez köthető. Valóban van rendszeres kapcsolata a társaság vezetőjével?
– A kapcsolat valóban létezik, de nagyon rendszeresnek egyáltalán nem mondhatom, és ez nem is jelent az álláspontom szerint semmiféle gondot. Nem üzleti vagy politikai kapcsolatról van szó ugyanis, hanem egy baráti viszonyról. Hangsúlyozom azonban, hogy Horváth Józsefnek semmilyen megbízást és megrendelést soha nem adtam, és az általa vezetett cégnek sem. Az UD Zrt. egyébként egy 1500 fős cég, és ebből mindöszsze egyetlen embert ismerek, magával a társasággal nincs kapcsolatom. Ez a vád jellemző a jelenlegi kormányra és Szilvásy Györgyre. Nem mutatnak fel semmilyen konkrét bizonyítékot, amikor pedig ezekről kérdezik őket, az államtitok mögé bújnak.
– A miniszter nem zárkózott el attól, hogy nyilvánosságra hozzák a bizonyítékaikat.
– A sajtótájékoztatómon is elmondtam, hogy hozzájárulok minden lehallgatott, vágatlan telefonbeszélgetésem nyilvánosságra hozatalához, amelyet Horváth Józseffel folytattam. Nincs semmi takargatni valóm.
– Miről szóltak ezek a beszélgetések? Valóban kért információkat Horváth Józseftől kormányzati személyekről?
– Legfeljebb azt használhatják fel ellenem, hogy néhányszor találkozót beszéltem meg Horváth Józseffel, és egyszer azt is megkérdeztem tőle, tudott-e Laborc Sándor, az NBH főigazgatója moszkvai magánútjáról. Ez azonban nem megbízás adatgyűjtésre, ahogy állítják, csak egy magánbeszélgetés.
– Szilvásy azt is állítja, hogy az önnel kapcsolatban álló személyek egy magán-titkosszolgálati hálózatot működtettek, amely törvénytelen módon jutott hozzá magán- és államtitkokhoz. Van közük ehhez a hálózathoz?
– Természetesen nincs. Ha ezzel a kormány titokminisztere azt akarja sugallni, hogy felbujtók voltunk a bűncselekményekben, akkor tárják fel a bizonyítékokat, és tegyenek feljelentést.
– A polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter tagadja, hogy tőlük kiszivárgott volna bármilyen információ az ügyről. Ön szerint honnan juthatott Dávid Ibolya MDF-elnökhöz az a hangfelvétel, amely az egész ügyet politikai síkra terelte?
– Csak egyetlenegy szervezetről tudjuk, hogy rögzíthette azt a telefonbeszélgetést, amelyben Dávid Ibolyát is megemlítik, a Nemzetbiztonsági Hivatalról. Szilvásy György ugyanis maga ismerte el, hogy a cég, amelynek egyik vezetője beszél a felvételen, műveleti feldolgozás alatt állt. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a munkatársak telefonbeszélgetéseit lehallgatták. Az országgyűlési képviselők ráadásul nemzetbiztonsági védelem alatt állnak, vagyis a törvény szerint figyelmeztetni kell őket, ha olyan társaság ügyeiben érintettek, amely műveleti feldolgozás alatt áll. Ezt azonban a mi esetünkben nem tették meg, így nem gondolhatunk másra, csak arra, hogy ez is része volt egy Fidesz elleni koncepciós eljárásnak.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében