Kiemelt projektként újulhat meg a Zeneakadémia, amelyre európai uniós forrásból 9,7 milliárd, a költségvetésből pedig 1,1 milliárd forintot fordítanak. Az infrastruktúra rekonstrukciója és a restaurálás mellett a hangszerpark és a hangversenyélet is megújul, és mint azt már korábban megírtuk, az intézmény oktatási területe új épülettel bővül Pesten a Wesselényi utca 52. szám alatt. A felújításból a Zeneakadémia gyakorlóiskolája, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium is részesül: a hangszerpark bővítéséből nekik is jut keret. Az erről szóló támogatási szerződést szerdán, Liszt Ferenc születésének 197. évfordulóján írta alá ünnepélyesen a Zeneakadémia nagytermében Batta András, az intézmény rektora, Hiller István oktatási és kulturális miniszter, valamint Mosonyi Balázs, a regionális fejlesztési programok irányító hatóságának főigazgatója.
A Zeneakadémia a magyar kultúra egyik legnagyobb büszkesége – mondta az ünnepélyes aláírás kapcsán Hiller István. A miniszter úgy fogalmazott: a magyar kultúra az európai kultúra részeként akkor élte legnagyobb korszakait, amikor képes volt a tradíciók tisztelete és az innovatív gondolkodás harmóniájára. A tárcavezető egyben bejelentette: Batta András rektori megbízatásának meghosszabbítását javasolta Sólyom László köztársasági elnöknek, aki ezt alá is írta. Batta András így újabb öt évig állhat az intézmény élén. Batta hangsúlyozta: a Zeneakadémia felújításának ügye elé soha senki nem gördített akadályt, így megszületett az első olyan nemzeti ügy, amelyben teljes körű az egyetértés politikai nézettől, társadalmi rangtól függetlenül.
A felújítás több ütemből áll, az első a Wesselényi utcai új épület rekonstrukciója és korszerűsítése, amellyel 2009 őszéig végeznek. Ekkor ide költözik az oktatás, bezárják a Liszt Ferenc téri főépületet, és ott kezdik el a munkálatokat, amelyek egy része restaurálás, más része korszerűsítés, beleértve új kiszolgálóhelyiségek létrehozását és az akadálymentesítést is. A tervek szerint az 1907-ben megnyitott épületet 2011 őszén veheti ismét birtokba a hangversenyélet és az oktatás. Addigra mindkettő alaposan meg is változik: a korábbi gyakorlattól eltérően nagyobb hangsúlyt kapnak a saját szervezésű „alma mater-koncertek”, bővítik az idegen nyelvű képzést és a tehetséggondozást. Az egyetemi adminisztráció és a stúdió végleg a Wesselényi utcai új épületben marad, ahol többek között azokat a kieső tantermeket is pótolják majd, amelyek „áldozatul esnek” a Liszt Ferenc téri hangversenyezés korszerűsítésének és az ehhez kapcsolódó új kiszolgálóhelyiségeknek.
Megérkezett a konvoj az ország karácsonyfájáért – videó