Joggal mondják az angyalok ihletétől megihletett lírikusnak Marsall Lászlót, a költő Rilkére hivatkozva maga így vall erről: Az angyalok megjönnek, s közölnek velem valamit. Akkor le kell ülni, és írni, mert a költészet világának kiterjedése homályos és nagy léptékű tartomány.
Az 1933. november 3-án, Szegeden született, de Orosházán gyermekeskedő fiatalember különleges nyelvújító képessége már gyermekkori játékai közben megmutatkozott, a Világtenger Nagykontinensének képzeletbeli országában fantáziált pajtásaival, kik nagyra értékelték mesefakasztó nyelvi képességeit. Később, az államszocializmusban sajnos kevésbé becsülték különleges egyéniségét. Filozófiát nem tanulhatott, mert jegyző fiaként reakciós származásúnak számított, így járt matematika szakon egyetemre. Később a szerkesztőkkel gyűlt meg a baja, az ötvenes-hatvanas években nem nagyon tudtak mit kezdeni kifinomult intellektualizmusával. Weöres Sándor pártfogásának köszönhetően először folyóiratokban jelentek meg művei, majd 1970-ben, harminchét éves korában napvilágot látott Vízjelek címmel az első verskönyve, de az igazi szakmai sikert a Szerelem alfapont című, hét évvel később napvilágot látott műve aratta. Tizenkét, szigorú rendben megkomponált verskötete és a Tellér Gyulával közösen megírt Vizsgálódások a modern költészet területén című munka látott tőle napvilágot.
Marsall híres arról, hogy többször is átdolgozza költeményeit és hogy kötetei egységes egészet alkotnak. Életműben gondolkodik, amelyet a matematikus szívós tudatosságával épít föl. Szerényen szokta idézgetni Tandori Dezső jellemzését, amely szerint Marsall László a legkiválóbb és legközismeretlenebb költőnk. Ám az írószövetségbeli est sikere is jelzi, hogy ez a mondat már nem aktuális, a 75 éves Marsall Lászlót szeretik és tisztelik olvasói és pályatársai.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben