Előzetes letartóztatásba helyezte tegnap a bíróság az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) két vezető tisztségviselőjét, akiket még szerdán vett őrizetbe a rendőrség hétrendbeli hivatali visszaélés gyanújával – tájékoztatta lapunkat Csécsi Soma, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) helyettes szóvivője. Letartóztatásukat azért kezdeményezték, mert attól lehetett tartani, hogy bizonyítékokat tüntetnek el, vagy megpróbálják befolyásolni a tanúkat. Bár az NNI arról továbbra sem adott tájékoztatást, ki a két érintett vezető és pontosan mit követtek el, információink szerint Papp Istvánról, a főfelügyelőség elnökéről és Cseke Zoltánról, a szervezet ellenőrzési főosztályának vezetőjéről van szó.
A gyanú szerint az OMMF két vezetője munkaügyi szabálytalanságok miatt elmarasztalt cégeknek hamis igazolásokat állított ki, amelyek felhasználásával a vállalkozók közbeszerzési pályázatokon indulhattak, és állami támogatásokat igényelhettek. November 5. óta négy további gyanúsított van, ők az OMMF közép-magyarországi szervezeténél dolgoztak.
Vizsgálat egy MSZP-s ügyében. Vizsgálja a Központi Nyomozó Főügyészség, hogy megállapítható-e Tóth József MSZP-s országgyűlési képviselő büntetőjogi felelőssége az elhíresült „visszadátumozási ügyben” – értesült a Hír TV. A nyomozást másfél hete rendelte el a hatóság hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás bűntettének gyanújával, ismeretlen tettes ellen. A szocialista politikus, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés egykori alelnöke négy éve egy, a Célpont birtokába került hangfelvételen arról beszél, hogyan kellene fiktív számlákkal, visszadátumozott vásárlásokkal az egyik önkormányzati cég, az M3-as Kht. harmincmilliós hiányát eltüntetni.
Manfred Weber és Brüsszel fizeti Magyar Péter országjárását