Valóban emberpróbáló feladat a hagyományos közösségek és életformák kimúlásával rendet tartani a lakásunkban, egészséges, nekünk való ételeket találni vagy akár gyermeket nevelni. Elkél a segítség, főleg ha nem kioktat, hanem mások példáján mutatja be, és orvosolja a sok tanácstalanságot szülő helyzeteket.
Az ötgyermekes Abner család mindennapjai elviselhetetlenek a feleség, Michelle számára. Állandó a hangzavar, a felfordulás, a gyerekek, de főleg a férj miatt, aki ugyan reggeltől estig játszik a csemetékkel, de ő viszi bele a kicsiket a veszélyesebbnél veszélyesebb kalandokba is. Ha Michelle szóvá meri tenni, hogy nem helyes, hogy a kislányok gokarttal száguldoznak az úttesten vagy a lakásban az emeletről lefelé vezető lépcsőn, a férfi letorkolja a gyerekek előtt. Marad neki a néma cseléd szerepe a családban, nemritkán azt is megkapja lányoktól, hogy „hülye”, „idióta”.
A család viselt dolgairól készült videót négy tapasztalt dada tekinti meg, egyikük az angol királyi család dajkája. A hölgyek elemzik a látottakat, aztán eldöntik, kit küldjenek a terepre. Debra mint a nagycsaládok specialistája kapja a feladatot. Az első nap azzal telik, hogy Debra „láthatatlan”, vagyis mindenki teszi, amit szokott. Debra dadusnak máris égnek áll a haja, amikor az egyik kislány késsel nyitja ki a belülről bezárt ajtót, és amikor azt látja, az apa egyszerre mind az öt gyereket egyszerre pakolja föl a motorjára. Denis, a férfi viselkedése kettős. A dada távollétében azt hangoztatja, hogy esze ágában sincs azt tenni, amit a hölgy tanácsol, amikor pedig Debra jelen van, meggyőzhetőnek bizonyul és mindent megígér. Azt is, hogy többé nem beszél a feleségével tiszteletlenül a gyerekek előtt, és még jó mókának is tekinti, hogy ezentúl bukósisakban zajlik a gokartozás. Debra szerint Michelle-nek is változnia kell: ha úgy érzi, veszélybe kerül valamelyik gyermek a férj játékai miatt, nem hallgathat, sőt inkább föl kell emelnie a hangját. Debra a hét végére szeretetteljes szigorával azt is eléri, hogy a Pálcika becenevű kislány húst is hajlandó enni, nem csak jégkrémet.
Aki dolgozott már gyerekekkel, tudja, hogy fölösleges kétségbe vonni a dadus gyors eredményeit, hiszen a külső tekintély, ha pontos és határozott, csodákat művelhet bármilyen nem működő közösségben, aztán, hogy a csoda ideig-óráig tart-e, az már a felek dolga. Az sem valószínűtlen, hogy a rendcsinálás nyomán a gyerekek hamar nyugodtak, kiegyensúlyozottak, szófogadók lesznek, hiszen többnyire valóban a felnőtteken múlik, hogy viselkedik, hogy érzi magát, milyen teljesítményre képes egy gyermek. Művinek inkább az apa infantilis figurája tűnik a filmben, nem sikerült plasztikusan bemutatni, hogy a saját maga által okozott káosz valójában neki is terhére van, a felesége is elfordult tőle, ezért fogadja el minden lázadozása ellenére a segítséget. A film lebutított, sulykolós stílusa távol áll a közép-európai ízléstől; ahelyett, hogy rákapnánk, úgy érezzük, ha egy részt láttunk a szériából, a többit már magunk is megírjuk levélben. S mégis: a sorozat pozitívumai afelé billentik a mérleget, hogy szívesen néznénk hasonló magyar gyártású sorozatokat. (Az egyik cseh tévében nagy sikerrel megy például egy ilyen jellegű háziasszonyos műsor.)
(Segítség, gyerekeim vannak! – Viasat3.)
Magyar Péter félreállította az őt kritizáló alelnökét