Egyiptom nagykövete úgy tervezi, hogy nem megy el az Izrael és hazája között harminc évvel ezelőtt megkötött békeszerződés évfordulós ünnepélyére, mivel a zsidó állam azt az Avigdor Libermant akarja külügyminiszternek megtenni, aki az egyiptomi elnököt megsértette. Liberman valószínűleg nem lesz a nemzetközi diplomácia kedvence éles, sokszor szélsőséges retorikája és elképzelései miatt. Többek között ezért is döntött úgy az izraeli külügyminisztérium, hogy kétmillió dolláros költségű imázsjavító programot indít külföldön. Az International Herald Tribune (IHT) globális lap cikke szerint ezzel erősítenék a kulturális diplomáciát, bemutatva Izrael szép arcát a gázai háború által okozott mérhetetlen imázsromlás után.
Nehéz feladat lesz a jelenlegi gyászos Izrael-képet gyökeresen megváltoztatni a választási eredmények ismeretében. Az amerikai zsidó közösség tagjai is értetlenül állnak az ultranacionalista Jiszráél Bejtejnu párt sikere és a Likud újbóli térnyerése előtt. Anne Roiphe, egy amerikai zsidó értelmiségi így nyilatkozott Liberman izraeli népszerűségéről: „olyan érzéssel tölt el, mintha a párom megcsalt volna Mussolinivel”.
Izrael rendkívül kifinomult eszközökkel bír a média világában, és nagyon hatékonyan tudja működtetni gépezetét. A gázai háború idején az említett IHT közölte le a Rágalmazás-ellenes Liga nemzetközi zsidó szervezet hirdetését, amely a Gázai övezet térképét Londonéra vetítette, s azt kérdezte, vajon Britannia mit tenne, ha folyamatos rakétazápor érné a fővárost. Magyarországon azt a kérdést tették fel, mit tennénk, ha a románok vagy a szerbek bombáznák nyolc éven át a határ menti magyar településeket.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját