Őrjöngő röptünk, mondd, hová vezet? – kérdezi Ádám Lucifertől Az ember tragédiájában, a tizenharmadik szín elején. Az űrben vannak, a tagadás szelleme és az első ember, reménytelenségben, öregen, egyedül. Antalóczy Zoltán professzor ezt az idézetet választotta legújabb könyvének címéül, jelezvén mindenkinek, hol is tartunk a saját tragédiánkban. A híres orvosprofesszor a történelem sorsfordító eseményeit értelmezve és elemezve mutatja meg, milyen igaza volt Friedrich Nietzschének abban, hogy a nihil fog győzedelmeskedni a XX. században az erkölcs felett. Mindenki látja, mi történik körülöttünk, de kevesen gondolnak bele, mi várhat még ránk. Antalóczy könyvében sokkal határozottabb, mint a kincstári optimizmussal felvértezett politikusok és gazdasági szakemberek. „Véleményem szerint most már nem a 700 milliárd dollár a tét, hanem maga a neoliberális gazdasági rendszer és szemlélet, amely Amerikát és a Föld nagy tereit pénzügyi majd gazdasági világválságba taszította” – írja a professzor az amerikai bankmentő óriássegélyről.
A könyvben sokszor kifejezetten riasztó jelenségekre és azok összefüggéseire mutat rá a nagy hírű szerző, aki azonban töretlenül hiszi, hogy a mostani katasztrófahelyzet a világ strukturális átrendeződéséhez vezet, amelyet a neoliberális kapitalizmus bukása tetőz majd be. Ennek eredményeképp azonban Antalóczy úgy véli, teret nyer majd a szociális piacgazdaság, a polgároknak biztonságot nyújtó, érző rendszer, amelyhez azonban a gyűlöletet be kell fagyasztani.
Antalóczy Zoltán legfrissebb könyvét ma négy órától mutatja be az Egyetemi Könyvtárban (Bp. V., Ferenciek tere 6.). A kötetet Kling-hammer István, az ELTE rektori tanácsának volt elnöke méltatja.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját