Külön úton a börze is

Míg Európa-szerte erősödtek az indexek, addig tegnap a magyar parketten ismét esést regisztráltak. A Budapesti Értéktőzsde mutatója, a BUX 249,41 pontos csökkenés után napi minimumán, 10 033,60 ponton állapodott meg, s valamennyi vezető részvény veszített értékéből.

Munkatársunktól
2009. 03. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tovább esett tegnap a BUX index: a mutató 2,43 százalékot mérséklődött, dacára annak, hogy a legtöbb európai börzén emelkedést jegyeztek fel, s a kontinens parkettjeit még a vártnál kedvezőtlenebb amerikai munkaerő-piaci adatok napvilágra kerülése sem vetette vissza. Például a lengyel és az orosz tőzsde is négyszázalékos emelkedéssel zárt. Egyes szakértői vélemények szerint ahogy a forint elszakadt a régiós devizáktól, úgy a hazai tőzsde teljesítménye is elvált a környező börzékétől.
A Budapesti Értéktőzsdén tegnap szinte alig lehetett befektetőt találni. Ezt jelzi, hogy mindössze 8,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. Ennek ellenére is meglepő, hogy a Mol papírjai csupán hatszázmillióért forogtak. Az olajipari társaság részvényeinek árfolyama egyébként – hasonlóan a többi vezető papírhoz – esett; szám szerint három százalékot. Emellett a távirati iroda közlése szerint a Reuters tegnap azt írta: elképzelhető, hogy a Mol az idén nem fizet osztalékot tavalyi eredménye után. Miként azt a cég vezérigazgatója, Hernádi Zsolt a hírügynökségnek kifejtette, a nemzetközi pénzügyi válság és horvát INA olajtársaságban való Mol-részesedés növelése nyomán a cég igazgatótanácsa nagyon konzervatív osztalékpolitikát követ majd. Arra a kérdésre, ez azt jelenti-e, hogy az igazgatótanács a közgyűlésnek arra tesz majd javaslatot, ne fizessenek osztalékot a tavalyi eredményből, Hernádi azt felelte, „ezt a lehetőséget nem zárom ki”.
Esett tegnap az OTP is, mégpedig 2,5 százalékot. Hasonló mértékben gyengült a Richter, amelynek részvényei 2,9 százalékkal váltak olcsóbbá. A másik gyógyszergyártó, az Egis 2,1 százalékkal ért kevesebbet. A Magyar Telekom ára 1,4 százalékot mérséklődött. Lapzártánkkor a napközbeni 312 forintos csúcs után 307,09–307,39 forintot ért egy euró.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.