FT.com
Némi reménysugár Kelet-Európa sötét horizontján címmel a globális londoni lap hangsúlyozza, hogy míg a térség a Szovjetunió összeomlása óta a legszörnyűbb recesszióba jut, a bankok nyomás alá kerültek, a beruházások drámaian csökkennek, a munkanélküliség rohamosan nő, „a kilátás a sebezhetőbb országokra nézve borzalmas. Magyarországon várhatóan az idén mintegy öt százalékkal csökken a bruttó nemzeti termék, míg Ukrajnában tíz, Lettországban 12 százalékkal”. De mindez nem vonatkozik az egész régióra, ugyanis például Lengyelországban a gazdaság egy százalékkal nőni fog, ami noha kevésnek tűnik, de mégis több, mint bármely nyugat-európai országban.
derStandard.at
Egy 41 éves bécsi asszonyt 40 euróért szúrt le „egy 38 éves magyar”, aki egy bécsi ifjúsági házban lakott – olvasható a balliberális osztrák lapban.
AFP
A francia hírügynökség idézi Nyikolaj Szolovcov tábornokot, az orosz stratégiai rakétaerők főparancsnokát, aki szerint decemberben, a Start–1. szerződés lejártát követően egy Moszkvától északkeletre települt rakétaezred állományában készültségbe helyezik az úgynevezett RS–24-es interkontinentális ballisztikus rakétákat, melyek több robbanófejet is célba tudnak juttatni. Az 1991-ben kötött szovjet–amerikai szerződés korlátozta a rakéták által hordozható nukleáris robbanófejek mennyiségét, mely az RS–24-es esetében legfeljebb tíz lehet (nyugati megfigyelők nem tudnak egyértelmű választ adni arra, hogy pontosan milyen rakétáról van szó, egyesek szerint az orosz politikusok által sokat emlegetett Topol–M egy robbanófejes rakéta módosított, nehezebb változatáról, mely nagyobb terhet, több robbanófejet
is képes célba juttatni – a szerk.) A szerződés lejártának közeledtével Moszkva sürgeti Washingtont, hogy váltsák azt fel egy új és szélesebb körben alkalmazható megállapodással. Az oroszok az elmúlt évben felgyorsították az RS–24-esek tesztjeit, melyről azt állítják, hogy képes áthatolni az olyan védelmi rendszereken, mint az amerikai rakétapajzs – olvasható a hírügynökségi jelentésben.
RADIO SLOVAKIA INTERNATIONAL
Robert Fico szlovák miniszterelnök visszautasított minden, elsősorban Magyarországon keringő információt, amely szerint állítólag összefüggés lenne a szlovák titkosszolgálat és magyar romák meggyilkolása között. Fico felszólította a szlovák diplomatákat, hogy az üggyel a szlovák nemzeti-állami érdekek védelmének megfelelően foglalkozzanak. A szlovák rádió honlapjának német nyelvű anyagában az is olvasható, hogy Magyarországon novemberben állítólag nem etnikai okokból öltek meg gránáttal egy roma házaspárt.
Luxusszállodában pihente ki a Hősök terei tüntetés fáradalmait Magyar Péter