Le Point
A hatvanmilliós Franciaország – és a világ más pontjainak – újságárusainál kirakott heti magazin címoldalas sztorija nehezen minősíthető nem lélegzetállítónak. A fotó a sejtelmes fénnyel bevilágított elnöki palota bejáratát ábrázolja. A sárga betűs cím: Sarkozy szabadkőművesei. Alcímek: Egy felkavaró könyv leleplezései és Kivonatok Sophie Coignard Állam az államban című könyvéből. A 12 oldalas sztori nem kevesebbet állít, mint hogy francia elnök körül soha nem csoportosult annyi szabadkőműves, mint ma. Sőt, állítja az idézett könyv szerzője nyomán a hetilap, Sarkozy is megfordult a páholyban. (Háttér a laphoz: annak tulajdonosa, a milliárdos Francois Pinault igen jó barátja a hagyományosan konzervatív, az Amerikával szemben önálló francia vonalat képviselő Chirac volt francia elnöknek, aki nem tartozott ugyancsak jobboldali utódja rajongói közé.)
PRESS.TV
Az iráni ténytévé az amerikai CIA titkos tanulmányát ismerteti, amely kétségbe vonja, hogy Izrael még további húsz éven át létezhet. A tanulmány szerint a palesztin menekültek visszatérnek a megszállt területekre, kétmillió izraeli vándorol ki az Egyesült Államokba, és több mint másfél millió tér vissza Oroszországba „és Európa egyéb részeibe”.
n-tv
Németországban törvényt hoznak, amely hatalmas pénzbüntetéssel sújtja a szoláriumok tulajdonosait, ha azok 18 éven aluliakat beengednek, ugyanis a bőrrák ellen a fiatalokat fokozottan kívánják védeni – adja hírül a német hírtévé. Németországban a 35. életévtől a társadalombiztosítás fizeti a bőrrákvizsgálatot, ami a legtöbb esetben gyógyítható, ha időben észlelik.
THE HUFFINGTON POST
A nagy tekintélyű liberális honlapon a világszerte ismert kanadai újságíró, Eric S. Margolis a gúnyos Az amerikai Róma ég – akkor támadjuk meg Iránt címet kapott cikkében azt írja, nem az agyonbírált Irán, hanem az eredeti atomhatalmak – Egyesült Államok, Szovjet-unió/Oroszország, Nagy-Britannia, Franciaország és Kína – sértették meg az atomfegyverekre vonatkozó egyezményt, amely a nukleáris erők gyors kiküszöbölését irányozta elő. Az ENSZ szerint Iránnak eddig 2-3 százalékos dúsított urániuma van. A nukleáris bombához 90 százalékos dúsítású 235-ös uránium szükséges. Margolis ismerteti azt a bonyolult technológiát, amely a tényleges fegyver elkészítéséhez szükséges. Ehhez robbantási kísérletek is elengedhetetlenek. Ellenkező esetben az atomfegyver helyben felrobbanhat. De Iránnak a töltetek célba juttatásához sincs rakétája. „Amerika gigantikus gazdasági és pénzügyi zűrzavarához képest ami Teheránban folyik, szúnyogcsípés. A valódi veszélyt nem Teherán, hanem a Wall Street gazemberei jelentik” – zárul a cikk.
Lezárt utca, nagy tömeg Dubicsányban: kivágják az ország karácsonyfáját - videó