Telegraph.co.uk
A brit Adófizetői Szövetség (TPA) számadatokkal támasztotta alá, hogy az Egyesült Királyság uniós tagsága sokkal drágább, mint amennyit a pénzügyminisztérium kimutat. A minisztérium szerint Nagy-Britannia évente hatmilliárd fontot fizet Brüsszelnek, míg a szövetség szerint ennek sokszorosát. Matthew Elliot, a TPA elnöke szerint az EU-hoz tartozás az uniós polgároknak összesen 495 milliárd fontjába kerül.
Ez azt jelenti, hogy Európában minden férfi, nő és gyermek 1968 fontot fizet, számol be a jobboldali konzervatív brit napilap Elliot új könyvéről, amely A nagy európai megkopasztás címen jelent meg. A pénzügyminisztérium nem számolja be a költségbe a brit cégek kiadásait, hogy megfeleljenek az európai szabályzásoknak, a kormánybürokrácia költségeit ezen szabályzók kezelésére, valamint a tagság olyan egyéb következményeit, mint a mezőgazdasági támogatások által felfújt élelmiszerárak.
LA LIBRE
A belga lap adatai szerint Belgiumból 2007-ben jóval többen hagyták el az országot, mint korábban: 45 615 belga vándorolt ki elsősorban Franciaországba, majd Hollandiába, Németországba, Spanyolországba és az Egyesült Államokba. Szinte ugyanennyi külföldi is távozott az országból. Százból csaknem egy belga polgár emigrált.
Herald Tribune
A globális amerikai lap egyre gyakrabban és erősebben emel szót amellett, hogy az amerikai kormány tárgyaljon, és a Bush-kormánnyal ellentétben ne a háború, hanem a béke és diplomácia útját keresse Moszkvával, Teheránnal, a Hezbollahhal és – mint tegnapi számában Roger Cohen javasolja – a Hamásszal is. Most már London is tárgyalópartnernek tekinti a libanoni Hezbollahot, mert az, mint a brit külügyi szóvivő fejezte ki magát az al-Dzsazíra tévében: „a libanoni nemzeti szőttes része”. A Hamász pedig a gázai szőttesé, olvasható a cikkben. Vagy netán az a baj a Hamásszal, hogy demokratikus úton választották meg, és a palesztinoknak csak azt az erőt szabad megválasztaniuk, amelyik tetszik a Nyugatnak?
FT.com
A globális londoni üzleti lap tegnap kezdte meg nagy sorozatát a jövő kapitalizmusáról. A bevezető esszében Martin Wolf azt jósolja, hogy a világon az Egyesült Államok hitele csökkenni fog, míg Kína tekintélye nő.
Meggyilkolt turisták: leszúrtak egy francia férfit