The Wall Street Journal
Az amerikai pénzügyi lap arról ír budapesti jelentésében, hogy a Magyar Nemzeti Banknak sikerült feltartóztatni a forint hanyatlását az Európai Uniótól kapott forrásokból.
A svéd emirátus főcímmel, valamint Malmö Dubai példáját követi és az izraeli sportolókat páriaként kezeli alcímmel megjelent szerkesztőségi vezércikkében a lap élesen bírálja a svédeket, amiért a Davis-kupa tenisztornára egy izraeli teniszező szereplése miatt nem engedtek be nézőket. Malmö város vezetősége „biztonsági aggodalmakkal” indokolta a zárt kapukkal játszott meccset, holott – akár csak Dubaiban, ahová nem engedtek be egy izraeli teniszezőt – a valódi ok a politika volt. A politikai meccsen „a baloldali fél
5-4-re vezet”, áll a cikkben, amely a város baloldali vezetésére utal. Amellett, hogy a nyilvánosság a meccs alatt a rendőrséget megtámadó tüntetők mellett állt, a nyomasztóan üres stadion azt az üzenetet küldte, hogy a zsidó állam olyan pária nemzet, amelyet karanténban kell tartani. „Izrael démonizálása apartheid államként, sőt még ennél is rosszabbként általánossá vált a skandináv országban”.
FT.com
A globális londoni pénzügyi lap a címoldalán és az újság további lapjain is számos írásban számol be a világválságról. Az e témáról szóló vezető cikkében idézi az Európai Unió becslését, amely szerint a recesszió 2010-ig is eltart, ami erősen megkérdőjelezi azt a feltételezést, hogy a gazdasági növekedés már jövőre megindul.
Obama Aretha Franklin doktrínája címmel arról olvasható cikk, hogy senki nem gondolta volna, hogy a „soul királynője” Obama beiktatásán elénekelt dalában egy olyan gondolatot szólaltat meg, amely kulcsszerepet játszik abban, ahogyan Obama közeledik a világhoz. Ez pedig a „tisztelet”. Hol vannak már a neokonok lekezelő, sértő szövegei? Amikor az európaiakról „euroidként” beszéltek, vagy amikor azt hangoztatták, hogy előnyösebbnek vélik, ha mások tartanak és félnek Amerikától. Obama rájött arra, hogy a megalázott nemzetek gyakran veszélyes nemzetek is. Ez kiderült Oroszországtól Kínáig számos esetben, amelyek irányában Hillary Clinton külügyminiszter tisztelettel közeledik.
Herald Tribune
A kelet-európai országok eladósodottságáról írt cikkében a Párizsban szerkesztett globális lap arról ad hírt, míg a depressziót annak idején az intellektuális akarat hiánya okozta, mert a vezetők nem értették meg, miként működik a gazdaság, addig most „a politikai akarat hiánya az, ami gazdasági kataklizmához vezethet. Ennek sehol nincs nagyobb veszélye, mint Európában.”
Lovas István összeállítása