Egy La Paz-i bíró terrorizmus és „az állam biztonsága elleni támadás” vádjával előzetes letartóztatásba helyezte Tóásó Elődöt és a bolíviai–horvát Mario Fardig Astorga Tadicot, a Santa Cruzban felszámolt „zsoldos csoport” két, életben maradt tagját. A két feltételezett zsoldost szombat óta a La Paz központjában lévő, szigorúan őrzött, túlzsúfolt San Pedró-i börtönben tartják fogva. Állítólag két ismeretlen magyart még keresnek.
*
Továbbra is egymásnak ellentmondó szemszögből foglalkozik Rózsa-Flores és társai ügyével a bolíviai sajtó. Mindenképpen érdekes tény, hogy az ellenzéki tartományok legbefolyásosabb és legliberálisabb lapja, az El Deber idézi a horvát (Vecernji List) és az ír országos lapokat (Irish Times, Irish Sun), a magyar sajtóval viszont nem tudni miért, de kivételt tesz, és csak azokat a semmiképpen sem vezetőnek tekinthető lapokat vagy portálokat idézi, amelyek jó viszonyt ápoltak Rózsa-Flores Eduardóval vagy közölték írásait (Hungarian Ambiance, Kapu). Az összefoglaló végén azonban megjegyzi, hogy a teljes titokban tartott szűk körű temetésen részt vett Rózsa-Flores húga, Szilvia is, aki nem vette fel a kapcsolatot a bolíviai hatóságokkal, és nem hiszi el a kormány hivatalos álláspontját, mert ő nemesnek, idealistának és vidámnak ismerte bátyját, viszont évek óta nem tartja vele a kapcsolatot. A szombati sajtó-összefoglalóban egyébként még román énekesnek írták az egyik megölt magyart, Magyarosi Árpádot, az újabb írásban már jóval pontosabban – romániai magyarként – jelölték meg állampolgárságát. A lap vasárnapi száma is megírta, hogy Evo Morales, Bolívia első ajmara származású indián elnöke nemzetközi – brazil, mexikói, spanyol és argentin – vizsgálóbizottság felállítását javasolja, hogy kiderüljön az igazság.
A csoport által tervezett állítólagos merénylettel kapcsolatban több bolíviai lap, például a spanyol érdekeltségű fővárosi (La Paz-i) La Razón kiemelte, hogy a chilei José Miguel Insulza, az Amerikai Államok Szervezetének (OAS) főtitkára súlyosnak nevezte az incidenst, és szorgalmazta kivizsgálását. A lap másik vasárnapi írása részletesebben mutatta be Rózsa-Florest, és a felvezetőben összefoglalta pályafutásának minden „kanyarját” – például az Opus Dei-tagságot, majd későbbi muzulmán hitét –, hangsúlyozva, hogy a szélsőséges eszmék ikonja volt.
Az ABI bolíviai hírügynökség igazságszolgáltatási forrásból úgy tudja, hogy a merényletek és a „zsoldos sejt” mögött gazdaságilag erős szabadkőműves páholyok állnak. A feltételezett bérgyilkosok állítólag Európában léptek kapcsolatba egy ismeretlen személlyel, akit „Az Öreg” néven azonosítanak.