The New York Times
A pakisztáni katonai hírszerzés egyes tagjai pénzzel, eszközökkel és stratégiai tanácsokkal segítik az afganisztáni tálib lázadókat, és tevékenységüket a pakisztáni hírszerzés vezetése hangolja össze – idézte az MTI az amerikai napilap állításait. A pakisztáni hírszerzés tagjai rendszeresen találkoznak tálib vezetőkkel, és megbeszélik, hogy a lázadók milyen stratégiát kövessenek az afganisztáni választások közeledtével: növeljék-e vagy éppen csökkentsék a koalíciós erők elleni támadásaikat.
EuropeanVoice.com
Az európai hírekre szakosodott lap idézi Paul Krugman Nobel-díjas közgazdászt, aki úgy vélekedett: „Európa intézkedései a pénzügyi politika terén elégtelennek bizonyultak: az EU legalább akkora mértékű (gazdasági) zuhanásra számíthat, mint az Egyesült Államok, mégis sokkal kevesebbet tesz a visszaesés megakadályozására”. Az újság megjegyzi, az EU a GDP kisebb arányát költi a válságból való kilábalásra, mint Washington, ráadásul nem a megfelelő területekre koncentrálja azt, és az sem segít, hogy az uniós tagállamok képtelenek összefogni.
Prague Daily Monitor
Az angol nyelvű cseh hírportál a prágai kormány bukását elemezve azt írja, a Topolánek-kormány lemondásával Prága mindenképp el szerette volna kerülni azt, hogy a befektetők egy kalap alá vegyék Csehországot a válság miatt leginkább sújtott országokkal, mint Magyarország, Lettország és Izland. Mivel a bizalmatlansági indítványt nem sokkal azután nyújtották be, hogy Gyurcsány Ferenc bejelentette, lemond kormányfői tisztségéről, Csehország gyengének fog tűnni a befektetők szemében.
THE IRISH TIMES
Az ír napilap egy dublini közvélemény-kutató intézet felméréséről számol be, amelyből kiderül: az írek a legboldogabb és legelégedettebb emberek közé sorolják magukat az EU-n belül. Az Eurofound felméréséből az is kiderül, a magyarok szerint nagy a társadalmi és etnikai feszültség az országban, miközben alig bíznak a politikai intézményekben.
Luxusszállodában pihente ki a Hősök terei tüntetés fáradalmait Magyar Péter