Herald Tribune
Roger Cohen, a nemzetközi lapot kiadó New York-i liberális újság publicistája szerint Izraelt nem lehet nem vádolni azzal, hogy farkast kiált Irán kapcsán – idézi Simon Peresz jelenlegi elnököt, valamint Ehud Barakot 1996-ból, ahogy megjósolták, hogy Iránnak 1999-re, illetve 2004-re atombombája lesz, s ezért veszélyesebb, mint annak idején a nácik voltak, hiszen Hitlernek nem volt nukleáris fegyvere. Ezúttal Benjamin Netanjahu jelenlegi miniszterelnökön volt a sor, hogy egy Iránt a gonosz náci bőrbe bújt megtestesüléseként leíró nyilatkozatot tegyen – írja a szerző. „Nem akarom, hogy egy messianisztikus, apokaliptikus szekta atomfegyverek felett rendelkezzen. Amikor a tágra nyílt szemű hívő hatalomra, és a tömegpusztítás képességére tesz szert, akkor az egész világ elkezdhet aggódni, és most ez történik Iránban” – mondta Netanjahu az Atlantic magazinnak, amire Cohen csak úgy reagál, hogy ez a „messianisztikus, apokaliptikus szekta” Teheránban ugyanaz a rezsim, amellyel Izrael üzletelt a 80-as években, amikor Szaddám Huszein Irakjának gyengítése állt érdekében. Ez a „szekta” harminc évet túlélt, kivezette az országot az iraki–iráni háború nyomorából, józanul kiterjesztette hatalmát és befolyását, együttműködött Amerikával Afganisztánban, mielőtt a
„gonosz tengelyéhez” nem sorolták volna, és békében tartotta az országot a XXI. században, amikor keleti és nyugati szomszédai belemerültek a véres öncsonkításba, és Izrael két háborút vívott – emlékeztet a szerző. Szerinte a tények azt támasztják alá,
hogy a mollák igenis a saját érdeküket és túlélésüket tartják szem előtt, szemben Netanjahu állításával, amely szerint az iráni „fanatikus rezsim önös érdekei elé helyezheti zélóta szellemiségét”.
The Observer
Az Észak-ciprusi Török Köztársaság elnöke, Mehmet Ali Talat levelet írt Hans-Gert Pötteringnek, az Európai Parlament elnökének, amelyben ismerteti véleményét a júniusi EP-választásokkal kapcsolatos álláspontjáról – olvasható a megosztott szigetország lapjában. Ebben arra kéri a néppárti politikust, hogy a Ciprusnak járó hat mandátumból az északiaknak járó kettőt ne töltsék be addig, amíg rendeződik ez a kérdés. A görög ciprióták ezzel szemben arra szólítják fel a törököket, hogy a választásokon a déli listákra szavazzanak képviseletük érdekében. Az északi vezetés nem szeretné, ha az EP ezt megoldásként fogadná el, és szerintük ez nem járul hozzá a két fél közti pozitív légkör megteremtéséhez.
Hargita Népe
Románul, magyarul és németül olvasható az Olt folyó megnevezés azon a táblán, amelyet egy többnyelvűségért küzdő civil szervezet önkéntesei helyeztek el Hargita megyében két helyszínen. A táblák felállításáról a csíkszeredai napilap internetes oldala számolt be.
A cikkben nem nevezik meg, hogy pontosan melyik civil szervezetről van szó.
Meggyilkolták a Budapesten eltűnt amerikai nőt