Financial Times
A globális üzleti körök lapjának német kiadása Magyarország nyomul az euróövezetbe címmel arról ír, hogy a gazdasági és pénzügyi válság Magyarországot „csúnyán” megrázta, és a kormányfő most a közösségi valuta gyors bevezetésében keresi a kiutat. Gyurcsány Ferenc fel akarja vizezni a belépési kritériumokat. Az Európai Bizottság elnöke, José Manuel Barroso a magyar miniszterelnöknek Brüsszelben csupán azt felelte, hogy a bizottság 2 milliárd eurót fog fizetni Magyarországnak a „fizetési mérleg megsegítésére”. A gyorsabb belépést illetően viszont azt felelte, hogy ő ugyan megérti a tagok ilyen kívánságát, de a döntést nem a bizottság hozza.
(A Financial Timesban hazánkkal is foglalkozó cikkeket lásd belpolitikai rovatunkban.
A szerk.)
LaVoce
Bencze Ágnes az első független olasz internetes portálon Magyarország: elkerülhetetlen az államcsőd? címen megjelent írásában Járai Zsigmond volt bankelnököt is idézi, aki szerint a magyar állam már több hónapja csődben van, és pontosan ezért kapott 20 milliárd eurós hitelt.
LeCoinBio
A biotermesztési szakportál arra hívja fel olvasóit, írjanak hazájukban a német, a cseh, a román, az olasz, a spanyol, a portugál, az észt, a szlovák, a bolgár és a belga nagyköveteknek, sürgetve őket, támogassák az Európai Unióban azt, hogy Ausztria, Magyarország, Görögország és Franciaország továbbra is mentes lehessen a genetikailag módosított szervezetektől, ugyanis számos tudományos vizsgálat mutatta ki a GMO-k negatív hatását a környezetre.
Herald Tribune
A Párizsban szerkesztett globális amerikai lap Háború egy szóról a Közel-Keleten: ki a terrorista? címmel írt kairói keltezésű hírelemzésében az olvasható, hogy a Közel-Keleten sokan nemigen látnak különbséget az izraeli polgári területeket rakétával lövő Hamász és azon izraeli hadsereg között, amely a Gázai övezet polgári területeit lövi. A cikk egy palesztin lap főszerkesztőjét idézi, aki szerint „ha valaki az amerikaiakkal van, akkor az törvényesen küzd, hős, de ha Amerika támogatását élvező ország ellen harcol, akkor terrorista”.
Az amerikai Információtechnológia és Innovációs Alapítvány most közzétett globális versenyképességi listája szerint a világ legversenyképesebb országa Szingapúr. Az Egyesült Államok a hatodik helyre csúszott. Svédország a második, Luxemburg a harmadik és Dánia a negyedik. (Az első négy helyre került országban az állam nagy szerepet játszik az innovációban, tudományos kutatásban, oktatásban és a kockázatitőke-befektetésekben, vagyis a lista kialakításánál figyelembe vett területeken – L. I.)
Lovas István összeállítása