La Paz az Öregre vár

Bolívia nem járul hozzá a nemzetközi vizsgálat lefolytatásához, derült ki Juan Ramón Quintana, az elnökségi ügyek miniszterének szavaiból, pedig néhány napja még Evo Morales bolíviai elnök nem ellenezte, hogy külföldi segítséggel derítsenek fényt a magyarokat is érintő ügy hátterére. La Paz ugyanakkor eljárást indít Kepes András tévés újságíró ellen, aki a múlt héten a közszolgálati magyar televízióban sugárzott utolsó tévés interjút készítette a hónap közepén lelőtt Rózsa-Flores Eduardóval.

2009. 05. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarosit hazahozzák. Megadták a bolíviai hatóságok a Magyarosi Árpád holttestének hazaszállításához szükséges személyi okmányokat és engedélyt, tájékoztatta az MTI-t Józsa Mátyás, hazánk Buenos Aires-i nagykövete, aki a helyszínen tartózkodik. A nagykövet elmondta azt is, hogy az ügyészség megpróbálta kirekeszteni az ügyből a Tóásó Előd érdekében határozottan fellépő Rigoberto Paredes Ayllon ügyvédet, de az indítványt a bíróság elutasította. Józsa szerint Tóásót a börtönben nem kínozzák, az elfogásakor elszenvedett bántalmazások nyomai azonban súlyos sérülésekre utalnak. (MTI)


Nem maradhat büntetlenül, hogy Kepes nem értesítette a bolíviai hatóságokat Rózsa-Flores szándékáról, mondta Sacha Llorenti szociálisügyi miniszterhelyettes. Kepes András az MTI-nek adott nyilatkozatában azonban azt mondta, nem hibázott újságíróként, és nem gondolt arra, hogy a hatóságokhoz forduljon az interjú elkészítését követően, hiszen „amennyiben nem bűncselekmény előkészítéséről van szó, az újságírót ugyanúgy kötelezi a titoktartás, mint egy orvost vagy egy ügyvédet”. Az ügyészség időközben perdöntő bizonyítékként bemutatott egy rossz minőségű videofelvételt, amelyen Rózsa-Flores és másik két lelőtt társa látható, amint azt gyakorolja, hogyan lehet nagyobb hatást elérni robbantással, és Rózsa-Flores nagy hibának tartja, hogy lemaradtak a bolíviai kormánynak a március végén a Titicaca-tónál tartott üléséről. A felvételt állítólag az Öreg néven ismert, a társasággal kapcsolatban álló férfi készítette, aki minél előbb vallomást tenne, mert egészségi állapota alapján elképzelhető, hogy erre nem sokáig lesz lehetősége. Az Öreg várhatóan kedden fog megszólalni az ügyészség előtt.
Az Erbol rádió honlapja hozzájutott ahhoz a százas halállistához, amelyen valóban szerepel Evo Morales és a kormány több tagjának a neve. Ezzel egy időben kiderült az ügyben vizsgálódó többpárti parlamenti bizottság legutóbbi ülésén, hogy Rózsa-Flores nyomokat hagyott maga után: csoportjának tagjai Santa Cruz ötcsillagos szállodáiban laktak, és megtalálták hitelkártyáinak nyomát is. Morales ezért közölte, elkobozzák azok vagyonát, akik támogatták Rózsa-Floresék csoportját, így célozva. a Santa Cruz-i tartomány egyik ellenzéki vezetőjére, Branco Marinkovicra. Santa Cruzba közben újabb 1600 kormánykatona érkezett, és ezzel a szárazföldi hadsereg csaknem 40 százaléka állomásozik az ellenzéki területeken.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.