A párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) nyilvánosságra hozta azt a felmérését, amelyet arról készített, hogy mely országokban mennyi időt töltenek alvással és étkezéssel az emberek, s ez milyen hatással lehet a várható élettartamra. Mint az eredményekből kiderült, az OECD-tagországok lakói közül a legtöbbet, átlagosan csaknem kilenc órát a franciák alszanak naponta. A franciákat az amerikaiak és a spanyolok követik a listán napi nyolc és fél órás
aránnyal.
A harminc tagország népei közül a legkevesebbet a japánok és a koreaiak alszanak, napi hét óra 50 percet. A franciák nemcsak az álomban töltött időben rekorderek, de ők esznek a leghosszabb ideig is. Kétszer annyi időt töltenek ennivalójuk elfogyasztásával, mint az amerikaiak, a kanadaiak vagy a mexikóiak. A főzésben csúcstechnikájáról ismert Franciaország lakói napi több mint két órán át falatoznak, őket az új-zélandiak és a japánok követik, akik majdnem két órán át bíbelődnek falatjaikkal.
A szintén kitűnő konyhájáról ismert Olaszország polgárai a negyedikek. Őket a belgák követik, napi egy óra ötven percet töltenek az asztalnál. Némileg lemaradnak mögöttük a spanyolok, a németek, a lengyelek és a svédek másfél órás átlagukkal. Legkevesebb ideig pedig a finnek, norvégok és a britek falatoznak. A felmérések eredményét ismertető EUobserver szerint a franciák életmódja feltehetőleg hatással van a várható élettartamra is, hiszen a vizsgált országok lakói közül ők élnek a legtovább, a japánokkal és a spanyolokkal együtt. Az OECD népei közül a legrövidebb ideig a magyarok élnek: a férfiak átlagosan 69, a nők 77,4 éves korukban hagyják itt a földi terített asztalt.
Visítva, röhögve vesznek búcsút David Pressman amerikai nagykövet-aktivistától a mémgyártók