Veszélyes a Bajnai-jelenség?

2009. 05. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Népszerűsége történelmi mélyponton. Az ország gazdasági ügyeinek korábbi irányítójaként a mai gazdasági bajokért okolják. Az introvertált személyiségű miniszterelnök nem tud kapcsolatot kiépíteni a választókkal. „Neve Gordon B. Ó, nem Gordon Brown, hanem Gordon Bajnai” – írja Neil Clark a baloldali brit hetilapban, a New Statesmanben, „meghökkentő” párhuzamokat sorolva fel nemcsak a két miniszterelnök, de Nagy-Britannia és Magyarország között is. Ismerteti a milliomos „libás Gordon” üzleti hátterét, és azt, hogy az egyszázalékos támogatottságú neoliberális SZDSZ segítségével került székébe. Innen kezdődnek a különbségek a két Gordon között. Bajnai nem tagja egyetlen politikai pártnak vagy a törvényhozásnak, senki nem választotta meg, de Gyurcsány Ferenc és Kóka János barátja. Ilyen nem történhetne meg az Egyesült Királyságban. Az általa kijelölt miniszterek hasonló figurák: volt cégvezetők.
Az írás vészjóslónak nevezi, hogy egy magát demokráciának képzelő országban ilyen, a nép által meg nem választott embereknek ennyi hatalmuk legyen. Hozzáteszi: „Magyarországon a neoliberálisok beintettek a demokratikus folyamatnak”, ami átterjedhet más országokra is.
A megszokott cikkektől elütő friss hangot képvisel a New Europe nevű uniós szaklap is azzal, hogy a Magyarország bajait ismertető cikk után helyet ad Becsey Zsolt néppárti európai parlamenti képviselő „ellencikkének”, amelyben a politikus leszögezi: Bajnai „problémáit” elődje, Gyurcsány okozta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.