Népszerűsége történelmi mélyponton. Az ország gazdasági ügyeinek korábbi irányítójaként a mai gazdasági bajokért okolják. Az introvertált személyiségű miniszterelnök nem tud kapcsolatot kiépíteni a választókkal. „Neve Gordon B. Ó, nem Gordon Brown, hanem Gordon Bajnai” – írja Neil Clark a baloldali brit hetilapban, a New Statesmanben, „meghökkentő” párhuzamokat sorolva fel nemcsak a két miniszterelnök, de Nagy-Britannia és Magyarország között is. Ismerteti a milliomos „libás Gordon” üzleti hátterét, és azt, hogy az egyszázalékos támogatottságú neoliberális SZDSZ segítségével került székébe. Innen kezdődnek a különbségek a két Gordon között. Bajnai nem tagja egyetlen politikai pártnak vagy a törvényhozásnak, senki nem választotta meg, de Gyurcsány Ferenc és Kóka János barátja. Ilyen nem történhetne meg az Egyesült Királyságban. Az általa kijelölt miniszterek hasonló figurák: volt cégvezetők.
Az írás vészjóslónak nevezi, hogy egy magát demokráciának képzelő országban ilyen, a nép által meg nem választott embereknek ennyi hatalmuk legyen. Hozzáteszi: „Magyarországon a neoliberálisok beintettek a demokratikus folyamatnak”, ami átterjedhet más országokra is.
A megszokott cikkektől elütő friss hangot képvisel a New Europe nevű uniós szaklap is azzal, hogy a Magyarország bajait ismertető cikk után helyet ad Becsey Zsolt néppárti európai parlamenti képviselő „ellencikkének”, amelyben a politikus leszögezi: Bajnai „problémáit” elődje, Gyurcsány okozta.
Meggyilkolták a Budapesten eltűnt amerikai nőt