Nemcsak a szakma és az ellenzék, hanem a kormánypárti politikusok egy része is alacsonynak tartja azt, ahogyan a kórházak és a szakrendelők finanszírozása alakult az áprilisi változások után. A lapunknak nyilatkozó MSZP-sek egyöntetűen állították: azonnali pluszforrásra vagy az ellátórendszer struktúrájának karcsúsítására, azaz intézmények, osztályok bezárására volna szükség. A valóságban azonban erre kevés az esély. Pluszpénz nincs, megszorítások sorát élik át az emberek, s az országgyűlési választások közeledtével az újabb ágyszámcsökkentés is nehezen vállalható politikailag. Főleg azután, hogy a szocialisták leszerepeltek az európai parlamenti szavazáson. Nem mellékes az sem, hogy a kórházi férőhelycsökkentést és az intézménybezárást még a kormányzati ciklus elején sem tudták szakmai alapon végrehajtani.
Havas Szófia (MSZP) lapunknak úgy fogalmazott: tisztában vannak a helyzet súlyosságával. A fővárosi intézményeknél például az alacsony finanszírozás sokmilliárdos hiányt eredményez majd. Úgy látja, meg kell fontolni, hogy a korábban bezárt, üresen álló egészségügyi intézmények értékesítéséből miként lehetne pluszforrást teremteni.
Székely Tamás szakminiszter szerdán ismertette az új finanszírozási adatokat. A szakemberek ezután közölték: minden egészségügyi intézményt közvetlen csődveszély fenyeget. A Magyar Kórházszövetség azonnali kormányzati tárgyalásokat sürgetett a forrásbevonásról.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!