Az olasz hangszerekről és zenéről szólt az elmúlt két nap, de ma még utoljára megtekinthető a budai Várban az MTA Zenetudományi Intézetének Budapesti Zenetörténeti Múzeumában (Budapest I., Táncsics u. 7.) megrendezett első olasz fesztivál. A helyszínen tulajdonképpen egy olyan hangszerkiállítást láthatunk, amelyen megismerhetjük az olasz kézműipari eljárással készült hangszerek hangzásbeli jellemzőit, sajátosságait, előnyeit. A múzeum Bartók termében csaknem nyolcvan, többek között híres Borgani, Patricola, Salvi, Liuteria toscana hangszert láthatunk. A kiállítást és a fesztivált Olaszország nagykövete, Giovan Battista Campagnola nyitotta meg.
Kedd este óta számos szakmai program, workshop, koncert, mesterkurzus, hangszerbemutató segítette a magyar forgalmazók, a hangszereket használó zenészek, vagyis a potenciális vásárlók, a szakemberek és az olasz gyártók találkozását.
A mikrofesztivál ilyen formában elsősorban a szervező Olasz Külkereskedelmi Intézet promóciója, amely az olasz hangszerek magyarországi piacának bővítését tűzte ki célul, mivel hazánkban feltűnően nagy a zenét tanulók aránya. A nagy múltú itáliai hangszergyártás tanulságai azonban emellett azoknak is számos érdekességgel szolgálhatnak, akik nem a vásárlás szándékával vesznek részt ezeken a programokon.
Üzentek Magyar Péternek: A gyermeknevelés és a gyermekvédelem nem politikai show-műsor