Akárcsak két éve Stuttgartban, Berki Krisztián szombaton a londoni torna-világbajnokságon is ezüstérmes lett lólengésben, s bár az eredményhirdetésnél ezúttal is a kínai zászló emelkedett a legmagasabbra, a párhuzam mégsem tökéletes. S nem csak azért, mert a címvédő, majd Pekingben is megkoronázott Hsziao Csin „eltűnt”, és helyette most egy másik talentum, a Világkupa-döntőben győztes Csang Hung-tao vitte el a pálmát. Emlékezetes, hogy 2007-ben Berki a sors fintoraként és az ötkarikás kvalifikáció visszásságaként az ezüsttel is lemaradt az olimpiáról, most pedig újfent igazolta, hogy ott nemcsak a mezőnyben, hanem a dobogón is helye lett volna. Hiszen a londoni végeredmény a következőképpen fest: 1. Csang Hung-tao 16,200; 2. Berki Krisztián 16,075; 3. Sellathurai (ausztrál) 15,400. Döbbenetes a különbség az ezüst- és a bronzérmes között, a többiekről nem is beszélve. Az UTE még mindig csak 24 éves versenyzője idén tavasszal nem véletlenül lett negyedszer is Európa-bajnok, s ha most, a tulajdonképpen hibátlan gyakorlata elején valamivel lendületesebb, pontozásos sportágról lévén szó pedig a „háttérben” kicsit erősebbek vagyunk, az arany is meglehetett volna.
Berki ugyanis vállalta a rizikót, a legerősebb gyakorlatát mutatta be, amelynek a kiinduló pontszáma 6,9, a kivitelre 9,175-öt kapott, így jött össze a 16,075 pontja. A kínai csupán 6,6-os anyagerősségű produkciójához ugyanakkor aránytalanul nagy, 9,600-as kivitel társult – amit jó néhányan vitattak –, ennek köszönhetően nyert. (Megjegyzendő, hogy Sellathurai kivitelre 8,800-at kapott, ez is mutatja, Csangot igencsak felértékelték.) Berki azonban a nyilatkozatában is sportemberi erényeket csillogtatott:
– Az elején kicsit lassabb voltam, de utána belelendültem, és úgy gondolom, nagyon jó gyakorlatot sikerült bemutatnom. Talán jobbat is, mint a kínai fiú, aki utánam következett, így megnézhettem az övét is. Természetesen szerettem volna aranyérmet nyerni, ám az ezüst is szépen csillog. Inkább örülök, mint szomorkodom, mert amit tudtam, megtettem – fogalmazott a vb ezüstérmese; s nem csak a megreformált olimpiai kvalifikáció mondatja velünk, hogy három év múlva visszajöhet Londonba az aranyért.
Kína megőrizte vezető helyét a sportágban, versenyzői összesen hat aranyérmet szereztek. Egyik kínai sem tudott duplázni, megosztoztak az első helyeken. A nőknél két arannyal az Egyesült Államok tartja a lépést.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő