A Kairosz Kiadó jóvoltából gyönyörű album kerül az olvasó kezébe, Petrás Mária a kerámiaszobrok (valamint a könyv Mária erejével című CD-mellékletének jóvoltából a szent ének), Döbrentei Kornél a költészet nyelvén intéz segélykiáltást Istenhez. A Zsoltáros ultimátum, e gyönyörűséges képekkel ékesített könyv különleges erejét érzékletesen fogalmazza meg az előszót író Makovecz Imre, a szerves építészet nagy mestere. Két pólus között az ívfény megsokszorozódik, a robusztus őserejű költő és az istenbizonyosságtól áthatott szelíd szoborköltemények alkotója olyan kötetremeklést tett le az asztalra, amelyben a két művész rokonsága és különbözősége egyaránt hatványozza a művek erejét, Molnár István tervező, Legeza László és Pethő Zsuzsa fotóművészek jóvoltából is.
Az ősi erő és az isteni harmónia együtt feszül a versekben és a kerámiákról készített fotókban Szakolczay Lajos értő és érző utótanulmányának tanúbizonysága szerint. Ő volt a könyvbemutató műsorvezetője is, a verseket Szersén Gyula szavalta méltóképpen a bennük vibráló belső feszültséghez és a fölemelő üzenethez. Szakolczay szerint Döbrentei elementáris, dübörgő erejű költeményeiben együtt van az Istenhez kiáltó kétségbeesés, a vérbe fojtott 1848-as, az 1956-os forradalom és szabadságharc kétségbeesése és a sikertelen rendszerváltozás látszólag csöndesebb, mégis vigasztalanabb tragédiája.
A Zsoltáros ultimátum címben az ultimátum a nemzetnek szól, Istennek pedig a segélykérés és annak bizonyossága, hogy ha nem segítünk magunkon, a Mindenható sem tud segíteni rajtunk, magyarokon.
Petrás Mária a moldvai magyarság, a csángók örök érvényű üzenetét tolmácsolta gyönyörű szobraival és énekével. Visszatérő motívum nála Babba Mária, a csíksomlyói napba öltözött Szűzanya és az isteni kisded képe. A szórványból hozzánk jött művésznő hálás Istennek, édesanyjának, rokonainak és szülőföldjének, amiért hitvalló művésszé nevelték.
Most minden kiderült Magyar Péterről a hangfelvételekből