A gazdag országok által nyújtandó segély a Koppenhágában folyó klímakonferencia tárgyalásainak egyik legjelentősebb tétje.
A csúcs alkalmával Nicolas Sarkozy francia elnök és Gordon Brown brit miniszterelnök pedig abban egyezett meg, hogy az idén a bankárok által felvett prémiumot erősen megadóztatják. Sarkozy azzal indokolta a megállapodást, hogy „a prémiumokat csak akkor lehet megadóztatni, ha azt a csatorna mindkét oldalán megtesszük”. Brown után Sarkozy is úgy döntött, hogy országában 50 százalékkal adóztatják meg azon bankárok prémiumát, amelyek bankjai az adófizetőktől támogatásban részesültek.
Mint azt Bajnai Gordon magyar miniszterelnök sajtótájékoztatóján elmondta, a mostani csúcsot már vegyes szabályok szerint tartották, azaz részben a nizzai, részben a liszszaboni szerződés előírásainak megfelelően. Az állam- és kormányfők mellett Brüsszelben az Európai Tanács elnökének megválasztott Herman Van Rompuy is megjelent, de a külügyminiszterek már nem ültek a tárgyalóasztalnál.
A globális pénzügyi intézmények és ügyletek ellenőrzését illetően Bajnai kijelentette, Magyarország szintén azon van, hogy a globális válságot ne helyileg, hanem globálisan kezeljék. Ezzel kapcsolatban azt is elmondta, hogy a PSZÁF-ot is megerősítik, beleértve annak fogyasztóvédelmi jogkörét. Az éghajlati kérdést illetően lapunk azon kérdésére, hogy van-e programjuk a károsanyag-kibocsátási kereskedelem során Magyarország megtépázott ázsiójának helyreállítására, a miniszterelnök azt felelte, ez már megtörtént és nincs szó megtépázottságról.
Az uniós vezetők által kiadott nyilatkozat szerint „a gazdasági helyzet már a stabilizálódás jeleit mutatja, és a bizalom nő”. A nyilatkozat sürgeti: „a gazdaság támogatására irányuló politikát folytatni kell, és csak akkor szüntethető meg, ha a teljes felépülés bekövetkezik.”
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében