Új név: Concerto Budapest

Hétfő óta a Concerto Budapest nevet viseli az idén százkét éves Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar, amely az elmúlt két évben Keller András irányítása alatt alaposan átalakult. Kurtág György vállalta az együttes fővédnökségét, a főtámogató továbbra is a Telekom marad.

2009. 12. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ünnepi hangversenyén jelentette be a főváros egyik legrégebbi zenekara, hogy elhagyja főszponzora, a Telekom nevét, és a koncertszervezői, illetve művészi körökben is jól csengő Concerto Budapest névre vált. Az egykori Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar hétfőn a Művészetek Palotájában tartotta névadó koncertjét Keller András vezényletével, neves szólisták közreműködésével, akik ezzel a gesztussal hitet is tettek mind a zenekar, mind az együttesben két éve tartó szakmai fejlődés, átalakulás mellett. Így a színpadon Kocsis Zoltán zongoraművészt, a Nemzeti Filharmonikusok vezetőjét és Velenczei Tamást, a Berlini Filharmonikusok első trombitását láthattuk-hallhattuk, mellettük Snétberger Ferenc gitárra és vonószenekarra írott darabja szólalt meg a szerző közreműködésével. Az új név része a Keller András két évvel ezelőtti zeneigazgatói kinevezésével megindult és nevével fémjelzett átalakulásnak, és egyben szemléletváltozást is takar: elsősorban nyitást újabb célközönségek felé. Így a jövőben főpróbáikat is nyilvánossá szeretnék tenni a gyerekek, a nehéz helyzetben lévő fiatalok és nyugdíjasok számára, illetve a tervek között szerepel a Concerto Budapest baráti körének létrehozása, amelynek segítségével programjuk alakításánál figyelembe vennék hallgatóságuk véleményét is.
Mint azt Winkler János, a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgató-helyettese elmondta: a folyamatosan magas színvonal biztosításának garanciája Kurtág György, a zenekar fővédnöke. Kurtág György fővédnöksége azért is ad jelentős szakmai védjegyet az együttesnek, mivel a zeneszerző egyébként nem szokott vállalni sem nyilvános szerepléseket, sem semmiféle tisztséget, a Keller András irányítása alatt újjászülető zenekar munkája azonban lenyűgözte őt. A Liszt-díjas Keller András, aki zenei hírnevét hegedűművészként és a Keller Quartet első hegedűseként alapozta meg, 2003-ban debütált karmesterként. Érkezése az együtteshez új alapra helyezte a vonószenekari hangzást és jelentősen szélesedett a repertoár is. Kurtág Györgyhöz régóta szoros szakmai kapcsolat fűzi, több jelentős Kurtág-művet ő szólaltatott meg először.
Az immár Concerto Budapest néven futó együttes egyébként a rendszerváltás óta több névváltoztatáson esett át: az 1907-től használt Postás Zenekarból a távközlési ágazat különválása után először Matáv lett, majd a Matávval együtt váltott a Telekom névre. Jelenlegi fenntartója, a Magyar Telekom Nyrt. továbbra sem hátrál ki a zenekar mögül, 2010-től főtámogatói státusban áll a Concerto Budapest mögött, csupán a kötelező névhasználatról mondott le, amely minden bizonnyal jelentős előnyöket jelent majd az együttesnek a koncertek szervezésénél és a PR-munkában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.