Ünnepi hangversenyén jelentette be a főváros egyik legrégebbi zenekara, hogy elhagyja főszponzora, a Telekom nevét, és a koncertszervezői, illetve művészi körökben is jól csengő Concerto Budapest névre vált. Az egykori Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar hétfőn a Művészetek Palotájában tartotta névadó koncertjét Keller András vezényletével, neves szólisták közreműködésével, akik ezzel a gesztussal hitet is tettek mind a zenekar, mind az együttesben két éve tartó szakmai fejlődés, átalakulás mellett. Így a színpadon Kocsis Zoltán zongoraművészt, a Nemzeti Filharmonikusok vezetőjét és Velenczei Tamást, a Berlini Filharmonikusok első trombitását láthattuk-hallhattuk, mellettük Snétberger Ferenc gitárra és vonószenekarra írott darabja szólalt meg a szerző közreműködésével. Az új név része a Keller András két évvel ezelőtti zeneigazgatói kinevezésével megindult és nevével fémjelzett átalakulásnak, és egyben szemléletváltozást is takar: elsősorban nyitást újabb célközönségek felé. Így a jövőben főpróbáikat is nyilvánossá szeretnék tenni a gyerekek, a nehéz helyzetben lévő fiatalok és nyugdíjasok számára, illetve a tervek között szerepel a Concerto Budapest baráti körének létrehozása, amelynek segítségével programjuk alakításánál figyelembe vennék hallgatóságuk véleményét is.
Mint azt Winkler János, a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgató-helyettese elmondta: a folyamatosan magas színvonal biztosításának garanciája Kurtág György, a zenekar fővédnöke. Kurtág György fővédnöksége azért is ad jelentős szakmai védjegyet az együttesnek, mivel a zeneszerző egyébként nem szokott vállalni sem nyilvános szerepléseket, sem semmiféle tisztséget, a Keller András irányítása alatt újjászülető zenekar munkája azonban lenyűgözte őt. A Liszt-díjas Keller András, aki zenei hírnevét hegedűművészként és a Keller Quartet első hegedűseként alapozta meg, 2003-ban debütált karmesterként. Érkezése az együtteshez új alapra helyezte a vonószenekari hangzást és jelentősen szélesedett a repertoár is. Kurtág Györgyhöz régóta szoros szakmai kapcsolat fűzi, több jelentős Kurtág-művet ő szólaltatott meg először.
Az immár Concerto Budapest néven futó együttes egyébként a rendszerváltás óta több névváltoztatáson esett át: az 1907-től használt Postás Zenekarból a távközlési ágazat különválása után először Matáv lett, majd a Matávval együtt váltott a Telekom névre. Jelenlegi fenntartója, a Magyar Telekom Nyrt. továbbra sem hátrál ki a zenekar mögül, 2010-től főtámogatói státusban áll a Concerto Budapest mögött, csupán a kötelező névhasználatról mondott le, amely minden bizonnyal jelentős előnyöket jelent majd az együttesnek a koncertek szervezésénél és a PR-munkában.
Holnap jön az igazi tél!