
origo.hu
Ő lett a legszebb magyar kislány – olyan szerény, hogy még az osztálytársai sem tudtak róla
Éremtáblázat
1. Németország 8 11 7
2. Egyesült Államok 7 9 12
3. Kanada 7 6 2
4. Norvégia 7 6 6
5. Svájc 6 – 2
6. Koreai Köztársaság 5 4 1
7. Ausztria 4 3 4
8. Svédország 4 2 2
Kína 4 2 2
10. Oroszország 3 4 6
A Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea összetételű váltónk a 3000 méteres távon tavaly megnyerte a torinói Eb-t, s ha Vancouverben arra nem is igazán volt esélye, hogy az A döntőbe bejusson, a Kína, Korea, Kanada, Egyesült Államok négyesből valakit kipöcköljön, a B-ben az első, összességében az ötödik hely megszerzésének bátran nekirugaszkodhatott. S ezt is tette. A rajt után Huszár faképnél hagyta a hollandok, az olaszok és a japánok első emberét is; ám néhány körrel később elég volt egy gyengébb váltás és a riválisok lábra kapása, az első helyből harmadik lett, és szó szerint öldöklő küzdelem kerekedett a jégen. A váltásoknál óhatatlan tömegjelenetekben állandóan a mieink húzták a rövidebbet, de szerencsére csak akkor estek el, amikor a társ már tovaszáguldott. A vége felé Heidumnak egy közelharcban a korcsolyája is kicsorbult, s talán ezen múlt, hogy csak a japánokat sikerült visszaelőzni, a hollandokat már nem, így váltónk végül második lett a B döntőben. Ez elméletileg azt jelentette, hogy az olimpián hatodikként zárt, ám néhány perccel később az A döntőt megnyert koreaiakat a zsűri erősen vitatható ítélettel diszkvalifikálta, így a négyes fogatunk előrelépett az ötödik helyre. (Huszár Erika, aki Torinóban 1500-on negyedik volt, az első magyar sportoló, aki a téli olimpiák történetében három alkalommal is pontszerző lett!)
– Tényleg volt minden, ami belefért… A váltásoknál a hátulról érkezők rendre felborították a mi „lökőembereinket”, ám a lányok egy pillanatra sem adták fel, és még az eséskor is a váltásra koncentráltak. Bár a lábuk már nem volt a jégen, így is sikerült lendületet adniuk a társnak. Megemelem a kalapom előttük – dicsért Telegdi Attila szövetségi kapitány.
Ám az össznépi örömködés közepette egy kisebb, de ki tudja, milyen hódítást megakasztó ütközet elvesztését fájlalhatjuk: az 1000 méter előfutamában a továbbjutott Huszárt kizárták, ugyanis a német kanyarbíró (!) azt jelezte, hogy meglökte a német ellenfelét. Amit utóbb maga a „kárvallott” Klein is tagadott… Heidum továbblépett a negyeddöntőbe, s utolsóként már csak érte szoríthatunk, mert férfi 500-on Knoch Viktor és Darázs Péter is elbukott az első akadályon.
A nap kérdését megválaszolva Kanada jégkorong-válogatottja állva maradt, miután az előzetesen a döntőnek várt, de a házigazdák csoportbeli botlása (az Egyesült Államoktól 5-3-ra kaptak ki) miatt már a legjobb nyolc között létrejött összecsapáson 7-3-ra legyőzte az oroszokat. Crosbyék az elődöntőben a címvédő svédeket búcsúztató szlovákok ellen lépnek jégre, míg a másik ágon az amerikaiak és a finnek meccselnek egymással. S ki beszél már Ovecskinról és Malkinról, immár a Kanada–Egyesült Államok visszavágó az álomfinálé! Legalábbis a tengerentúl.
Eredmények. Sífutás, férfiváltó: 1. Svédország 1:45:05.4 ó, 2. Norvégia 15.9 mp hátrány, 3. Csehország 16.5 mp h. Rövid pályás gyorskorcsolya, női váltó, 3000 m: 1. Kína 4:06.610 p – új világcsúcs, 2. Kanada 4:09.137, 3. Egyesült Államok 4:14.081. … 5. Magyarország 4:17.937 p. Síakrobatika, női ugrás: 1. Lydia Lassila (Ausztrália) 214,74 pont, 2. Li Nina (Kína) 207,23, 3. Kuo Hszinhszin (Kína) 205,22.
Gyorskorcsolya, női 5000 m: 1. Martina Sablikova (Csehország) 6:50.91 perc, 2. Stephanie Beckert (Németország) 6:51.39, 3. Clara Hughes (Kanada) 6:55.73. Bob, női kettes: 1. Kaillie Humphries, Heather Moyse (Kanada) 3:32.28 perc, 2. Helen Upperton, Shelley-Ann Brown (Kanada) 3:33.13 p, 3. Erin Pac, Elana Meyers (Egyesült Államok) 3:33.40 p. Alpesi sí, női óriás-műlesiklás: 1. Viktoria Rebensburg (Németország) 2:27.11 p, 2. Tina Maze (Szlovénia) 2:27.15, 3. Elisabeth Görgl (Ausztria) 2:27.25, … 42. Berecz Anna 2:40.87. Sífutás, 4x5 km-es női váltó: 1. Norvégia 55:19.5 p, 2. Németország 24.6 mp hátrány, 3. Finnország 30.4 mp h. Jégkorong, férfiak, negyeddöntő: Egyesült Államok–Svájc 2-0, Kanada–Oroszország 7-3, Finnország–Csehország 2-0, Szlovákia–Svédország 4-3.
Ő lett a legszebb magyar kislány – olyan szerény, hogy még az osztálytársai sem tudtak róla
Hatgólos őrület a Barcelona és az Inter BL-elődöntőjében varázslatos találatokkal
Tavaszi megújulás: eddz Rubint Rékával a Borson! – videóval
Amerika az ásványkincsekről szóló megállapodásról: Kijev meggondolta magát
Óriási kavarás, megszegi szavát a Real Madrid edzője
Figyelmeztette Ursula von der Leyent a legnagyobb érdekvédelmi szervezet: történelmi baklövés van készülőben
Futótűzént terjed a neten Szabó Tímea legújabb agymenése
BL-klasszikus született: hatgólos dráma a Barcelona–Inter elődöntőn
Ukrajna és az USA aláírta az ásványkincs-egyezményt
Hansi Flick egy szót sem szólt a játékosaihoz, elmondta, hogy miért nem + videó
Putyin: A kurszki régióban hátramaradt ukrán katonáknak felajánlják a megadás lehetőségét
Ronnie O’Sullivan elképesztő kunszttal zárta le a vergődését
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.