Jogerősen egymillió-egymillió forintnyi kártérítés megfizetésére kötelezte tegnap délelőtt a Fővárosi Ítélőtábla a Klubrádiót, illetve azt a (Bolgár György Megbeszéljük című műsorába betelefonáló) férfit, aki 2007. március 19-én valótlan állításokkal próbálta meg lejáratni a 2006 őszén a rendőrök által összevert Kruchina fivéreket. A telefonáló többek között azt hazudta, hogy látta, amint Kruchina Károly 2007. március 15-én bontotta a balettintézet állványát és barikádot épített belőle. Ezzel szemben a testvérpár ekkor Németországban tartózkodott, amit szállásadóik is igazoltak. A férfi emellett azt állította: Kruchina Károly és Vince a Fradi szűk magjához tartozó huligánbanda tagjai, és ausztrál tanúkat hozattak azért, hogy igazolják ártatlanságukat a 2006. őszi eseményekben. A műsorvezető ahelyett, hogy elhatárolódott volna a hazugságoktól, azt mondta: a betelefonáló által elmondottak más megvilágításba helyezik az eseményeket.
A Fővárosi Ítélőtábla tegnap helybenhagyta az elsőfokú bíróság döntését. Megállapították: a másodrendű alperes, vagyis a betelefonáló nem véleményt nyilvánított, hanem valótlan tényeket állított. Ezek a személyiségi jogokat sértő valótlanságok pedig az elsőrendű alperesen, a Klubrádión keresztül jutottak el a nyilvánossághoz, ezért a médium felelőssége is fennáll. A hátrányokat a felperesek tanúvallomásokkal igazolták, így az elsőfokú ítélet kártérítésre vonatkozó részét is helybenhagyták. (Az ügyben 2007 novemberében jogerősen már helyreigazításra kötelezték a balliberális rádióadót.)
Kruchináék tegnap délután a Készenléti Rendőrség ellen is személyiségi jogi pert nyertek. A rendőrségnek fejenként 800-800 ezer forintot és kamatait kell megfizetniük, amiért 2006. szeptember 21-én egyik egységük felszólítás nélkül megtámadta és összeverte a testvéreket, pedig semmit sem követtek el. Miután az AP amerikai hírügynökség két fotóriportere egybehangzóan igazolta, hogy a fivérek nem vettek részt a zavargásokban, az ügyészség – a rendőrök hazug terhelő vallomásai ellenére – megszüntette velük szemben az eljárást. Azonban 13 napig így is házi őrizetben tartották őket. A jogtalan fogva tartás miatt tavaly szeptemberben első fokon csaknem egymilliós kártalanításra kötelezte a bíróság az államot. A kártalanítási ügyben legkorábban ősszel várható jogerős ítélet.
Kis híján egy gyalogost is elgázolt egy piroson áthajtó öreg Lada - videó