
origo.hu
Luxusautók és egymillió euró sparos szatyorban: felszámolták a baloldali számlagyárat – videó
Amerika: újabb ingatlanválság. Ismét csődhullám fenyegeti az amerikai családokat – tudta meg a távirati iroda. Úgy tűnik, túl koraiak voltak a jelzálogpiaci krízis végéről szóló kijelentések, mert 2010 első negyedévében tovább nőtt a fizetésképtelen adósok aránya az Egyesült Államokban. Jelenleg minden tizedik ügyfél késve rendezi a tartozását, holott egy éve ez az arány alig haladta meg a kilenc százalékot. Ugyancsak minden korábbinál magasabbra, 4,6 százalékosra nőtt az első negyedévben azoknak az aránya, akik ellen a hitelező pénzintézet már elindította a tulajdonjog-érvényesítést. Ilyenkor a családokat kiköltöztetik az otthonukból, és a bank lefoglalja az ingatlant. A helyzet komolyságát jelzi, hogy a bedőlő hitelek több mint egyharmada nem a kockázatos termékek közé tartozik. Leginkább azok a korábban jó hitelmutatókkal rendelkező háztulajdonosok válnak fizetésképtelenné, akik hagyományos, rögzített kamatozású lakáskölcsönöket vettek fel. (Cs. L.)
A görögök után Spanyolországnak is készíthető a segélycsomag – üzent a francia hírügynökségen keresztül Thomas de Maiziere, a német kancellárhoz, Angela Merkelhez közel álló belügyminiszter. Márpedig De Maiziere bizonyára tudja, hogy mit beszél:t ő képviselte hazáját a 750 milliárd eurós görög segélycsomag összeállításakor.
A Bloombergnek és az Advisors Newsnak nyilatkozó neves közgazdász, Kenneth Rogoff is újabb borúlátó kilátásokkal „kecsegtette” az Európai Uniót. Szerinte nagyon valószínű, hogy a görögök két év múlva, a segélyprogram lejárta után sem tudnak majd fizetni, és újra csődközelbe kerülnek. Ekkor az unió vezetése megint nem tehet mást, mint hogy nyel egyet, és újra kisegíti Athént. A Harvard Egyetemen tanító Rogoff megjegyezte: jellemző az IMF segélyprogramjaira, hogy minden harmadik esetben kudarcot vall. Ezért nem tartja lehetetlennek azt a lehetőséget sem, hogy ideiglenesen elhagyhatja az euróövezetet néhány olyan ország, amelyik nincs túl jó helyzetben. Rogoff szerint Portugália, Olaszország, Írország, Görögország és Spanyolország túl korán lépett be az euróövezetbe. Ezek az államok tovább várakozhattak volna a közös uniós valuta előszobájában. Rogoff emlékeztette az euróövezet tagállamait, hogy túl rugalmasak voltak a külső adósság kérdésében, és most fizetik meg ennek az árát.
Luxusautók és egymillió euró sparos szatyorban: felszámolták a baloldali számlagyárat – videó
Rossi korábbi kedvence szárnyal – mégsem kell a válogatottba
A Mennyországban érzi magát Nádai Anikó: rózsaszínben úszva mutatta meg, özönlenek a gratulációk
Felrobbant a SpaceX űrhajója
Órákig nem találták meg – 11 éves kislány fulladt meg egy víziparkban
Kiderült az igazság: nincs több titok, ezek az országok álltak ki a magyarok mellett
Kroos nem hiszi el, mi történik, a Real beleköpne a Liverpool levesébe
Kerkez Milos: a legtöbb ember nem érti, hogy milyen szinten játszom
Ma este a magyar kézilabda sorsával is játszanak Berlinben
Juszt László leleplezte Magyar Pétert, kiderült a titok
Durván belekötött Gulyás Gergelybe Magyar Péter hírhedt főembere
Így kell válaszolni ennek a mocsoknak
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.