Trianon az iskolában

2010. 07. 17. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Régi lemaradást kíván pótolni az a határozati javaslat, amelyet Kövér László, Pokorni Zoltán és Révész Máriusz jegyez. A Fidesz politikusai azt szeretnék elérni, hogy a Ház nyilvánítsa iskolai emléknappá június negyedikét, a trianoni békediktátum évfordulóját. Szándékaik szerint ezen a napon az általános iskolák felső tagozatain és a középiskolákban olyan foglalkozásokat tartanának, amelyeken a gyermekek megismerhetnék a Trianont közvetlenül megelőző eseményeket, a diktátum részleteit és az utána kialakult helyzetet. Felmérések igazolják, hogy a mai magyar fiatalság elképesztően tájékozatlan – illetőleg félretájékoztatott – a közelmúlt történelmében, ezen belül is Trianon hiteles históriájában. (A Kádár-korszak után a szabad demokrata oktatáspolitika is széthazudta ezt a nemzeti tragédiát. Például békeszerződésről beszéltek diktátum helyett…)
A javaslat benyújtói azt is szeretnék, hogy minden anyaországbeli gyerek legalább egyszer jusson el – államilag támogatott osztálykiránduláson – elszakított magyar területre. (Ennek kapcsán a Jobbik is benyújtott egy határozati javaslatot, ami a határon túli magyar fiatalok anyaországba való kirándulását is támogatná – borítékolom: a szocialisták mindkét javaslatra nemet mondanak majd.)
Amennyiben az Országgyűlés megszavazza az új iskolai emléknapot, úgy ezek száma – az aradi vértanúk, a holokauszt és a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja mellett – négyre emelkedik. A nemzet pedig kilencvenéves adósságát törleszti, s talán a kettős állampolgárságról szóló gyalázatos népszavazási kudarcot is végleg orvosolja a lelkekben. Trianon kapcsán sok még a tennivalónk…

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.