Feltehetőleg a Zetas drogkartell felelős annak a Közép- és Dél-Amerika országaiból származó 72 illegális bevándorlónak a megöléséért, akiknek a holttestét a múlt kedden találták meg egy San Fernandóhoz közeli tanyán – jelentette be a hét végén a mexikói kormány szóvivője. A vérengzésnek 58 férfi és 14 nő esett áldozatul. A Reuters beszámolója szerint az öldöklés egyetlen túlélője, a 18 éves, súlyosan megsérült ecuadori Luis Freddy Lala Pomavilla elmondta: fejenként kétezer dollárt ígértek a csoport tagjainak azért, hogy drogot csempésszenek az Egyesült Államokba. A bevándorlók életükkel fizettek az elutasító válaszért.
A rendőrség feltételezése szerint a Golf kartellből kivált Zetasnak egyelőre kevés az embere, ezért elsősorban a kiszolgáltatott helyzetben lévő illegális bevándorlók felkutatásával és zsarolásával próbálkozik.
A hét végén Victoriában egy-egy autóba rejtett, távirányítású robbanószerkezet lépett működésbe a drogkartellek bűneivel gyakorta foglalkozó Televisa nevű tévétársaság székháza és egy rendőrkapitányság előtt. Pokolgép robbant Reynosában is, ahol egy ember megsérült – írta az AFP. Acapulcóban tizennégy holttestet találtak. A távirati iroda híre szerint Juárez városban kilenc elszenesedett holttestre akadtak a Chihuahuába vezető autópálya mentén, egy híd alatt pedig két agyonlőtt férfi tetemére bukkantak rá.
A San Fernandó-i tömegmészárlás miatt szövetségi vizsgálat indult, de már eltűnt Roberto Suarez, a vizsgálatot vezető ügyész, és vele együtt nyoma veszett egy rendőrtisztnek is – adta hírül a BBC. Suarez volt az egyike azoknak, akik felfedezték a 72 holttestet. Egy nappal később már senki sem tudott róla semmit, eltűnéséről azonban csak a hét végén számoltak be a hatóságok.
A mexikói kormány minden jel szerint képtelen megfékezni a drogkartellek immár félelmetes méreteket öltő terrorját. Felipe Calderón mexikói elnök – aki 2006-ban hirdetett harcot a kábítószercsempész bandák ellen – több mint 65 ezer katonát vezényelt az Egyesült Államok határvidékére, a csempészútvonalak közelében fekvő városokban és környékükön az elmúlt négy évben mégis több mint 28 ezer halálos áldozata volt az elfajuló drogháborúnak. Az elnök szerint a tomboló erőszak legjobb ellenszere a munkanélküliség felszámolása lenne, erre azonban – múlt heti elemzése szerint – még évtizedekig nem lehet számítani.
Egy szülő buktatta le az internetes játékban visszaélő felnőttet