Újabb módosítását kéri a különadótörvénynek a kormánytól a PDSZ. Mendrey László, a szakszervezet elnöke szerint csupán félreértésből maradhatott benne a jogszabályban az a paszszus, amely a munkaügyi perek során megadóztatott jövedelmek 3,5 millió forint feletti részét is különadóval sújtaná. Az elnök leszögezte: rendkívül igazságtalan lenne, ha valakinek egy jogtalan elbocsátás miatt hosszú pereskedés után megítélt fájdalomdíját 98 százalékos különadóval sújtanák.
Az érdekvédők azzal a fideszes törvénymódosító javaslattal sem értenek egyet, amely lehetővé tenné, hogy a közszféra bizonyos alkalmazottait indoklás nélkül fel lehessen menteni az állásukból.
A jövő évi pedagógusbérek kapcsán Mendrey kijelentette: továbbra is elfogadhatatlannak tartják, hogy miközben az elemzők szerint jövőre átlagosan öt százalékkal nő a magyar munkavállalók jövedelme, addig a közalkalmazotti bértábla egyetlen fillér béremelést sem tartalmaz. Leszögezte: tarthatatlan, hogy a pedagógusok fizetése az utóbbi négy évben egy fikarcnyit sem nőtt, ami az inflációt figyelembe véve óriási reálbércsökkenést jelent. Mendrey közölte: tárgyalnak a kormánnyal, és reménykednek benne, hogy legalább egy gesztusértékű béremelést sikerül kialkudniuk. Az érdekvédő szerint a bérek szempontjából különösen igazságtalan a nyugdíj előtt álló pedagógusok helyzete: az elmúlt négy évben ugyanis emelkedett a nyugdíjkorhatár, a bértábla és a kategóriák azonban nem változtak. Ez ahhoz vezetett, hogy míg a fiatalok és a középkorúak számára háromévenként garantált béremelést biztosít a 14 fizetési kategóriát tartalmazó bértábla, addig a nyugdíj előtt állóknak 6-8 évig ugyanannyi pénzért kell dolgozniuk. A szakszervezet ezért azt javasolja, hogy a nyugdíjkorhatár megemelése miatt építsenek be újabb két lépcsőt a bértáblába.
Mendrey a készülő új közoktatási törvény koncepciója kapcsán leszögezte: bár már rengeteg információ látott napvilágot a készülő tervezetről, a Hoffmann Rózsa vezette oktatási államtitkárság által hivatalosan is vállalt verziót a mai napig nem hozták nyilvánosságra. Az eddig ismert információk szerint azonban Hoffmann csak december végéig adna időt a szakmai szervezeteknek az egyeztetésre és a javaslattételre. Mendrey szerint az ünnepekkel teletűzdelt két-három hét túlzottan kevés idő ahhoz, hogy a szakma megfelelően véleményezze és szakszerű javaslatokkal segítse a törvény-előkészítést. A PDSZ ezért a koncepció egyeztetési határidejének egy hónappal történő, január 31-ig tartó meghosszabbítását kéri.
Így nézi le a nőket és tölti ki a dühét rajtuk Magyar Péter