A Mohácsi Erzsébet vezette Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány azért fordult a Legfelsőbb Bírósághoz (LB), hogy a testület vizsgálja felül az ügyben korábban hozott másodfokú ítéletet, és mondja ki, a roma gyerekeket hátrány érte a jogellenes elkülönítéssel, és kötelezze az önkormányzatot a jogsértő helyzet felszámolására.
– Az alapítvány azt akarta elérni, hogy a gyerekeket kötelező legyen átvinni másik iskolába, ami azt jelentette volna, hogy be kell zárni a Pécsi Utcai Általános Iskolát. Ehhez képest a bíróság az önkormányzat javára változtatta meg a másodfokú ítéletet, a többi részt pedig helybenhagyta – mondta Szijártó Attila, a kaposvári önkormányzat ügyvédje. Tájékoztatása szerint az LB elhagyta a másodfokú ítéletnek azt a részét, amely arra kötelezte volna az önkormányzatot, hogy tegyen meg mindent a szegregáció felszámolásáért, vagyis a gyerekeket nem kell másik iskolába íratni. A testület helybenhagyta a korábbi ítélet azon részét, amely kimondta, a szegregáció ugyan megvalósul az intézményben, mert oda többségében roma gyerekek járnak, ezt a helyzetet azonban nem az önkormányzat idézte elő, a családok maguk választották ezt az iskolát. Helybenhagyta az LB azt a megállapítást is, amely szerint nem érte hátrányos megkülönböztetés a roma gyerekeket, mert nem részesültek alacsonyabb színvonalú oktatásban, sőt, a 180 diákot számláló intézmény a felszereltségét, pedagógusai végzettségét tekintve Kaposvár legjobb alapfokú iskolái közé sorolható.
– Az LB döntése azt igazolja, hogy az előző kormány által követett erőszakos integrációs politika nem járható út – kommentálta a döntést Szita Károly polgármester. Leszögezte: örül a döntésnek, hiszen a roma gyerekeket érte volna a legnagyobb hátrány, ha önkéntes döntésük ellenére másik iskolába kellett volna vinni őket. Mohácsi Erzsébetet az ítélethirdetés után többszöri próbálkozásunk ellenére sem tudtuk elérni.
Meggyilkolt turisták: leszúrtak egy francia férfit