Csak úgy ontja magából a könyvpiac az óvodásoknak, kisiskolásoknak szóló történeteket. A karácsonyi szezonban is több ilyen típusú könyv került a polcokra, amelyekre érdemes odafigyelni. A Manókönyvek gondozásában két ígéretesnek tűnő gyerekkönyv is megjelent. Hohol Ancsa és Boris Juli közös írása, a Terka, a világutazó egy cserfes, kíváncsi kislány kalandjait meséli el, és arról elmélkedik, hogy az óvodáskori barátságok akár életre szólók is lehetnek.
Varró Dániel legújabb, Akinek a lába hatos című könyvében rímekbe foglalta apai tapasztalatait; kisgyermekes szülőkkel és porontyaikkal osztja meg, milyen is az élet egyéves Misi fiával. Altató-, öltöztető-, büfiztető-, pelenkázó- és fürdetőverseit Maros Krisztina illusztrálta. Az egyik legkedveltebb mai magyar meseíró Bartos Erika, a Bogyó és Babóca, valamint az Anna, Peti, Gergő írója legújabb, Hoppla meséi – Kirándulás Pécs városában című könyvét az Alexandra saját kiadásában jelentette meg. Az írónő most is a megszokott kedvességgel mesél a pécsi Hoppla nyuszi, Mogyoró, a mókus és Cini, az egér barangolásairól a dzsámitól egészen Orfűig.
Az ünnepekre különleges mesekönyvet jelentetett meg a Nemzeti Tankönyvkiadó is. A Műmese című kötetben harminckét, gyerekek által írt mesét gyűjtöttek egybe. A Műmese a Nemzeti Tankönyvkiadó és a Magyar Nemzeti Galéria az idén januárban meghirdetett pályázatának legjobbjait fűzi össze, amelyben a gyerekek a galéria egy-egy festményét keltették életre meséikben. Veres Ágost története, Az átmesélt vacsora Lináról, a szegény parasztlányról szól, és Fényes Adolf Testvérek című festménye ihlette.
Kisgyermekes szülőknek érdemes még odafigyelniük a progresszív Csimota Kiadó, a Noran Kiadó, a Pagony könyvek kiadványaira és a Móra Kiadó klasszikus mesekönyveire is.
Több bérlet is megszűnik januártól Budapesten