A riadalom Washington és Tel-Aviv után elérte Brüsszelt is: Catherine Ashton uniós külügyi és biztonsági főképviselő a tegnap kiszivárgott hírek szerint ma vagy holnap Izraelbe, illetve a megszállt palesztin területekre utazik, hogy megkísérelje újraindítani a „béketárgyalásokat”, amelyek Izrael illegális telepépítése miatt feneklettek meg. Ashton néhány nappal korábban levelet küldött a közel-keleti kvartett három másik tagjának, Szergej Lavrov orosz, Hillary Clinton amerikai külügyminiszternek és Ban Ki-Mun ENSZ-főtitkárnak.
A brüsszeli riadalom oka az, hogy amikor a palesztinok várhatóan szeptember végén benyújtják kérelmüket az ENSZ közgyűlése elé államuk elismerése céljából, a világszervezet polarizálódhat palesztinbarát és Izrael-barát részre – amelyben az előbbiek jóval többen lesznek –, és ez súlyos károkat is okozhat az amerikai–uniós kapcsolatokban. Barack Obama amerikai elnök nemrégiben Washingtonban a világ tudomására hozta, hogy rosszallóan tekint a palesztinok tervére, mert szerinte a Palesztin Állam létének elfogadása Izrael legitimációját áshatja alá.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök a 30–50 állam alkotta „morális többséget” akar kilobbizni magának a Budapestet is magába foglaló európai körútján, hogy ők legyenek a 192 ENSZ-tagállam közül, amelynek képviselői a Palesztin Állam megalakulását ellenzik.
ÉKM: Minden magyar számára alapjoggá tesszük a közösségi közlekedéshez való hozzáférést