Radnóti Sándor azt sérelmezte, hogy lapunk őt egy liberális filozófusi kör tagjának nevezte, holott szerinte nem létezik ilyen. A bíróság azonban véleménynyilvánításnak minősítette a Magyar Nemzet megfogalmazását. Az esztéta szerint az sem igaz, hogy a témavezetésével beadott pályamű köszönő viszonyban sem volt a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) pályázati kiírásával, mégis támogatást kapott. A bíróság ezzel kapcsolatban megállapította, hogy ilyen szakmai tartalmi kérdést nem az ő hatásköre elbírálni. Radnóti úgy véli, azt a valós tényt, hogy Az esztétikai reprezentáció történeti és elméleti aspektusai című pályamű 90 millió forintos támogatást kapott, lapunk úgy állította be, mintha a pályázatra elnyert pénzt egyedül ő kapta volna meg, holott neki csak 1,3 millió forintot járt. A bíróság ezt sem találta megalapozottnak, lapunk ugyanis csupán annyit állított, hogy 90 millió forintos támogatást nyert el egy olyan pályamű, amelynek Radnóti Sándor volt a témavezetője.
Emlékezetes: lapunk az év elején cikksorozatban számolt be róla, hogy hat filozófiai pályamű összesen közel félmilliárd forint nyert el a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal által kiírt pályázatokon abban az időszakban, amikor Magyar Bálint liberális oktatási miniszter felügyelte az intézményt, az NKTH elnöke pedig Boda Miklós volt. A nyertes pályázatok kedvezményezettjei volt többek között Radnóti Sándor, Vajda Mihály, Heller Ágnes. Szakemberek szerint a nyertesek pályázatát tartalmi okok miatt el kellett volna utasítani, mert nem feleltek meg teljes mértékben a pályázati kiírásnak, az elnyert összegek pedig túl magasnak tűnnek a megszokotthoz képest.
Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos a Borbély Gábor, a Vajda Mihály, a Heller Ágnes, valamint a Steiger Kornél témavezetésével zajló négy pályázat ügyében feljelentést tett.
Új funkciókkal bővült a DÁP