Lassan elmúlik a káosz

2012. 03. 06. 10:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Lille-ből induló és oda érkező vonatok jelentős, átlagosan hatórás késéssel közlekedtek hétfőn este, a legtöbb szuperexpresszet (TGV) pedig törölni kellett az utasok biztonsága érdekében, miután az erős havazás miatt délután nyolc nagyfeszültségű kábel zuhant a sínekre Seclin város közelében, megbénítva ezzel a Lille és Arras közötti közlekedést. Közel négyezren rekedtek a TGV-kben az ország északi részén. A járattörlések miatt több százan a lille-i és a párizsi Gare du Nord pályaudvaron töltötték az éjszakát, vagy taxival próbáltak eljutni célállomásukra.

Az SNCF vasúttársaság közlése szerint az éjszaka folyamán mintegy 7 ezer munkatársuk dolgozott a leszakadt vezetékek eltávolításán, így kedd délelőtt teljesen helyreállhatott a vasúti közlekedés. A társaság valamennyi olyan utasnak visszatéríti a vasúti jegy teljes árát, akinek a járata legalább négyórás késést szenvedett, az öt óránál többet késő vonatok utasai pedig egy további ingyenjegyet is kapnak.

Az északi Nord-Pas-de-Calais megyében a hatalmas havazás miatt mintegy 140 ezer háztartásban szünetelt az áramszolgáltatás hétfő délután, s 22 ezerben még kedden délelőtt sem volt áram. A francia magasfeszültségű elektromos hálózatot üzemeltető RTE tájékoztatása szerint jelenleg ötszáz munkatársuk dolgozik a szolgáltatás helyreállításán, s várhatóan estére minden háztartásban ismét lesz áram.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.