Újabb védett tanú a maffiaperben

A Vertical Invest Ingatlanhasznosító Szövetkezet által elsíbolt milliárdok állhatnak a kecskeméti maffiaper vádlottjai és a T. Tibor közötti konfliktus hátterében. A pénzből ugyanis a bűnszervezet tagjai százmilliókat követeltek. Hatalomátvételre készültek, de nem csak a Balatonon – derült ki a Bács-Kiskun Megyei Bíróság tegnapi tárgyalásán.

2005. 06. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A több éjszakai mulatót üzemeltető ötödrendű vádlott, M. Richárd testőrét, az egyes számon nyilvántartott tanút, Sz. Zoltánt hallgatta meg tegnap a Bács-Kiskun Megyei Bíróság. A férfi korábban gyanúsítottként szerepelt az ügyben, de vádalkut kötött a hatóságokkal, így védett tanú lett belőle. Szerinte a bűnszervezet vezetője az elsőrendű vádlott, R. László lehetett. A második szinten Cs. Zsigmond, F. Attila állt, míg a rangsorban alattuk helyezkedett el M. Péter és M. Richárd. A döntő szó mindig R. Lászlóé volt.
A bűnszervezet, valamint a kiszemelt áldozat, T. Tibor közötti konfliktusról a tanú elmondta: a szövetkezeti csalással meggyanúsított Klivinyi Zoltán testőrétől tudja, hogy a milliárdos bűncselekményt H. Tamás követte el, akitől R. Lászlóék részt követeltek a zsákmányból. A férfi azonban a korábban R. Lászlóék csoportjához tartozó T. Tiborhoz fordult védelemért. Az egykori üzlettársak között tárgyalások kezdődtek, de megegyezés nem született – mondta el Sz. Zoltán. Ekkor döntötték el R. Lászlóék, hogy kiiktatják T. Tibort, így megszűnik H. Tamás védelme, s nemcsak a verticalos pénzhez jutnak hozzá, hanem a pénznyerő automatákat, kaszinókat és szórakozóhelyeket védő T. Tibor érdekeltségeihez is. Mivel az akár száz marcona embert is mozgósítani tudó férfit nyíltan nem merték megtámadni, tervet szőttek a likvidálására – magyarázta a testőr. Eszerint több ismert alvilági figurát akartak kiiktatni – főleg olyanokat, akik amúgy is az útjukban álltak –, majd a nagy kavarodásban, „mellékesen” megölték volna T. Tibort is. Úgy gondolták, hogy külföldről figyelik majd az eseményeket, a gyanú így nem rájuk terelődik. Három szlovák bérgyilkos érkezett, akiknek 10 millió forintot fizettek T. Tibor megöléséért. Végül a tervek nem valósultak meg.
Ismeretes: az ügyészség szerint R. László és tíz társa tavaly nyáron fegyvereket csempésztek be az országba, hogy megöljenek egy Balaton-felvidéki vállalkozót, s átvegyék üzleti érdekeltségeit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.