A tájékoztatót követően – amin hangsúlyozta, hogy ő nem kívánta elfedni a szabálytalanságokat, sőt „jól leteremtette” a közmunkaprogramot levezénylő kht. vezetőit – elmondta, hogy őt személy szerint sem politikai, sem gazdasági felelősség nem terheli, valamint bejelentette, hogy az őt ért sérelmek miatt jogi elégtételt fog venni. Az elhangzottakról nem nyitott vitát. A jelenlévő képviselők, három tartózkodás mellett Tóth József tájékoztatását tudomásul vették. A tartózkodó képviselők közül Béres Tamás KDNP-s képviselő tartózkodása okáról úgy nyilatkozott, hogy alaptalanul nem kívánja vádolni a város polgármesterét, ezért nem utasította el a beszámolót, ugyanakkor kifogásolta, mivel nem volt vita, nem sikerült előterjesztenie azt az indítványt, amiben a jobboldali képviselők szerették volna beszámoltatni Tóth Józsefet azokról a gazdasági döntésekről és kifizetésekről, amelyeket saját hatáskörben tett. Béres Tamás hangsúlyozta: azt tapasztalták, hogy az emberekben megrendült a bizalom, ezért tartották volna szükségesnek, hogy Tóth József beszámoljon személyes döntéseiről. Úgy fogalmazott: mindegy, hogy a gyanú egy forintról, vagy egymilliárdról szól, az ügyet mindenképpen tisztázni kell a nyilvánosság előtt.
Amint arról beszámoltunk, a hírTv birtokába került magnófelvétel tanúsága szerint Tóth József az M3-as Kht. felügyelő bizottságának tagjaként beszélgetést folytatott a kht. két vezetőjével arról, mit kellene tenni a könyvvizsgáló által is jelzett szabálytalanságok ügyében. A magnófelvételen állítólag a Tóth József által elmondottak szerint a követendő eljárás az, hogy visszadátumozással és átpapírozással tüntessék el a könyvelési szabálytalanságokat. A magnófelvételen az is szóba kerül, hogy a történteknek nem szabad nyilvánosságra kerülni, mert az a politikai elit végét jelentené. Az is elhangzik, hogy az átpapírozással megoldható problémákkal nincs gond, ám olyan szabálytalanságok is vannak, amelyekről az elnökasszonyt mindenképpen tájékoztatni kell.
Juhászné Lévai Katalin akkori megyei közgyűlési elnök tájékoztatása kapcsán Tóth József tegnapi rögtönzött sajtótájékoztatóján lapunk kérdésére úgy nyilatkozott, hogy levélben számolt be a kht.-nál tapasztaltakról a kht. tulajdonosi jogkörét személyesen gyakorló elnökasszonynak a történtekről. Az állítólag elküldött levelet a sajtó rendelkezésére bocsátotta. A jelenleg is lapunk birtokában lévő levél másolatán Tóth József aláírása szerepel, illetve egy feljegyzés arról, hogy 2005. II. 24-én 17.30 órakor a levelet átadta Juhásznénak, ám az átvétel semmilyen módon nincs dokumentálva. A levélben egyebek mellett az szerepel, hogy Nagy László könyvvizsgáló február elején a 300 millió forintos közmunkaprogram elszámolásában „problémákat és visszásságokat talált”. Tóth József tájékoztatott arról is, hogy bekérette a közmunkaprogram két irányítóját B. Pétert és P. Barnabást, akik kérdéseire nem tudtak megnyugtató válaszokat adni. „Ennek alapján kértem a könyvvizsgálót a számviteli dokumentumok teljes áttekintésére, a pénzügyi elszámolás rendbetételére, a lehetséges dokumentumok pótlására és a leltározás újbóli megtételére.”
Arra a kérdésünkre, hogy a szabálytalanságok felfedezését követően Tóth József mint alelnök miért nem fordult a közgyűléshez, és miért nem tájékoztatta azt, mint tulajdonost a történtekről, a volt alelnök úgy nyilatkozott, a tulajdonosi jogokat kizárólag Juhászné Lévai Katalin gyakorolta, ezért tájékoztatta őt. Hangsúlyozta, hogy felügyelő bizottsági tagként nem volt jogosultsága azon túlmenően intézkedni, mint amit megtett. Úgy fogalmazott, a felügyelő bizottságnak rajta kívül más tagjai is voltak, akik ismerték az összes dokumentumot.
Lezárt utca, nagy tömeg Dubicsányban: kivágják az ország karácsonyfáját - videó