Semjén Zsolt KDNP-elnök a Gyurcsány által meghirdetett, tudásra építő program kapcsán hangsúlyozta, Magyar Bálint anti-Klebelsberg Kunóként rombolta le a falusi iskolákat, így neki köszönhetően már tízezer tanár van állás nélkül. Majd a kormányfő széles mosolyától kísérve Semjén – a tandíj kapcsán – azt kérdezte: vajon járhatna-e ma egyetemre József Attila? Gyurcsány Ferenc viszonválaszában már régi önmagát adta, indulatosan vagdalkozott, és a párbeszéd hangsúlyozása helyett kíméletlenül személyeskedett. – Nem lesz attól erősebb Magyarország, ha valakinek csak annyi a mondanivalója, hogy „magyar, ne fizess 300 forintot” – fogalmazott. – Március 9-e után 10-e lesz, ez lesz a népszavazás egyetlen kézzelfogható következménye, a kormány a helyén marad, teszi tovább a dolgát – hangsúlyozta Gyurcsány, aki az ellenzék pártjait, politikáját és felszólalóit egyaránt olcsónak nevezte. A miniszterelnök úgy fejezte be viszonválaszát Semjén és Navracsics felé fordulva: adják át üdvözletét Horger Antalnak.
Kóka János SZDSZ-elnök a rendszerváltás utáni legnagyobb adócsökkentési program meghirdetését követelte a kormányfő felszólalására reagálva, egy úgynevezett adóreformalap létrehozásával.
Zsebők Csaba–Pál Gábor
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!