A fiatal kisgazdák közölték, hogy Pethő Sándor, a Magyar Nemzet napilap alapítójának mondásához tartják magukat: „A fasizmus és a kommunizmus ugyanaz a kutya, csak más színű nyakörvvel.” Kifejtették, hogy számukra a vörös csillag épp úgy egy elítélendő eszmeiséget szimbolizáló jelkép, mint a horogkereszt vagy a nyilaskereszt. „Mi sem a nemzeti, sem a nemzetközi szocializmussal szemben nem ismerünk pardont, hiszen erre kötelez bennünket a kisgazda mozgalom évszázados múltja, amely az antifasizmusnak és az antikommunizmusnak egyaránt adott mártírokat. Nem vagyunk hajlandóak tehát beletörődni a mostanság trendinek számító kettős mércébe.” – írják.
„Persze nem csodálkozunk azon, hogy a pártállami múlt díszpintyeiből verbuválódott MSZP háza táján a mai napig ködfátyolos szemmel tekintenek a vörös csillagra. Meggyőződésünk szerint a szociáldemokratáktól lenyúlt szegfű helyett ideálisabb pártlógó lehetne számukra az ötágú csillag, de hát pontosan tudjuk, miért lett szegfű a szocialisták jelképe: mert a szeghez kalapács kell, a fűhöz meg sarló.” – jelentették ki.
A fiatal kisgazdák felháborítónak tartják, hogy tizennyolc évvel a rendszerváltás után a mai napig számos településen találhatóak a kommunista diktatúra évtizedeiből itt ragadt utcanevek. Ez a probléma halmozottan igaz a kistelepülésekre, ahol a mai napig találhatóak a szocialista múlt szimbolikus alakjairól vagy éppen történelmi eseményeiről elnevezett utcanevek. Ezt a kisgazdák közleményükben nevetségesnek tartják, és méltatlan ahhoz a polgári demokráciához, amelyben „a rendszerváltásnak hála van szerencsénk élni”. Ezért a KIT a közeljövőben nyílt levélben fordul mindazon települések polgármestereihez, amely településeken a mai napig a szocializmus jegyében született utcanevek találhatóak, s azt javasolják, hogy az említett utcák új névadói lehetőleg az '56-os forradalom hősei, vagy a magyar szellemi és tudományos élet, vagy sportmúltunk nagyjai közül kerüljenek ki.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.