Heintz Tamás szerdai budapesti sajtótájékoztatóján a törvényjavaslatban foglaltak közül példaként említette az útiköltség-támogatás tervezett átalakítását és a táppénzszabályozás felülvizsgálatát. Utóbbi alapján megszűnik majd az úgynevezett passzív táppénz intézménye. Ezzel kapcsolatban a fideszes képviselő azt mondta, „amiről most megy a nagy hadakozás, az harminc nap”, jelenleg ugyanis ennyi a passzív táppénz időtartama.
A Nemzeti Egészségügyi Tanács tervezett megszüntetéséről a politikus azt közölte: azzal, hogy lényegesen bővül az egészségügyért felelős szakmai kollégiumok száma, hatásköre és konzultációs lehetősége, a tanács léte okafogyottá vált. Szerinte az elmúlt években az egészségügy területén is hiányzott az a bátorság, az a felhatalmazás, amelyre a kétharmad kötelezi a mostani kabinetet.
A Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal (NEK) szerdán arra kérte a kormányt, a betegképviseletek intézményes bevonásával „jöjjön létre nemzeti konzultáció az egészségügyről”. A NEK rendkívüli ülése után a levezető elnök, Cser Ágnes azt mondta: Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár megtévesztette a miniszterelnököt, amikor azt mondta, hogy széles körű egyeztetést folytattak a Semmelweis-tervről. Ezzel kapcsolatban Heintz Tamás kérdésre válaszolva hangsúlyozta, az államtitkár több mint két hónapon át járta az országot. Számtalan alkalmuk lett volna a NEK vezetőinek, hogy személyesen is tudjanak kérdezni tőle – tette hozzá.
Az orvosok elvándorlásának kérdéséről szólva a fideszes képviselő azt mondta, nagyon sok embernek az a véleménye, hogy „akik most letették letétbe a felmondásukat, tegyék mellé a diplomájukat is”.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.