Nő a vízszint, elmúlt a veszély!

Néhány napja megdőlt a legalacsonyabb vízállás rekordja a budapesti Duna-szakaszon, ami kockázatot jelentett az ivóvízellátás szempontjából. A veszély azonban elmúlt.

2011. 12. 13. 17:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azt azonban nem titkolta el a szakember, hogy a dunai vízszintcsökkenést követő talajvízszint-csökkenés, illetve az ebből eredő áramlásváltozások magasabb kockázatokat jelentenek a parti kavicságyból történő nyersvíz-kitermelésben. Ez a kockázat a kutak vízadó képességének változásából, illetve a vízrétegek arányának változásából, az áramlási irányok megváltozásából ered.


A Fővárosi Vízművek óránként átlag 24 ezer köbméter vizet emel ki a Duna-parti kavicságyból, a folyam vízhozama ugyanakkor még a 80 centiméteres szintnél is meghaladja az óránkénti 3 millió köbmétert, ami jól mutatja az arányokat. Amennyiben további hetekig ilyen alacsony maradt volna a Duna vízszintje, a Népegészségügyi Intézet jóváhagyásával, az adagolt klór szintjének emelésével, fokozott UV-fénnyel történő fertőtlenítéssel reagált volna a vízmű – tudtuk meg Lévai Zsuzsa kommunikációs osztályvezetőtől.

Most azonban a lehulló csapadéknak köszönhetően végre emelkedni kezdett a Duna vízszintje, ezért elhárult a veszélye annak, hogy a Szentendrei-szigeten és a Csepel-szigeten lévő ivóvízkutak rosszabb minőségű nyers vizet adjanak, mint amilyen a megszokott, egyébként kiváló minőségű, ezért kezelést alig igénylő víz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.