Balla Irma-gyilkosság: feltűnt egy titokzatos barát

Balla Irma, a 2007 húsvétján meggyilkolt debreceni fideszes önkormányzati képviselő egykori barátnőjét hallgatták meg tanúként kedden a Debreceni Törvényszéken.

TK
2012. 01. 24. 16:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

F. Istvánné azt mondta: Balla Irma a halálát megelőző szilveszterkor beszélt neki arról, hogy van egy közeli barátja, akivel együtt dolgoznak a Fideszben oktatási-szociális területen, szinte minden nap. A halálát megelőző héten pedig Balla Irma azt mondta neki, hogy a férfival már több mint barátság van közöttük, csak az a baj, hogy a férfi nős, s a feleség „elmebajosan féltékeny”, rendszeresen fenyegette, zaklatta őt.

A tanú szerint nem a titokzatos barát felesége volt az egyetlen nő, aki fenyegette Balla Irmát, hanem apjának az élettársa is. Utóbbi – mint azt a tanú hangsúlyozta – több esetben, nyilvánosan is megfenyegette Ballát, mondván: „vannak kapcsolatai, s elintézi, hogy Irma ne legyen láb alatt”.

Balla Irma félt, hogy az asszony végre is hajtja a fenyegetését, ezért barátnője javaslatára, hogy forduljon a rendőrséghez, azt válaszolta: „lehet, hogy ez lesz a vége” – ismertette a részleteket F. Istvánné. A tanú szerint Balla Irma összetűzésbe keveredett azokkal a tűzkárt szenvedett lakókkal is, akiknek a megsegítésére pénzgyűjtést szervezett, s úgy vélték: nem mindenki kap igazságosan a támogatásból.

Megerősítette anyja vallomását a titokzatos barátról F. Istvánné lánya is, bár ellentmondásba keveredtek az időpontokat illetően (hogy mikor derült ki: a barát már több, mint munkatárs), és a Bakó József bíró által elrendelt szembesítéssel sem tudták ezt a kérdést megnyugtatóan tisztázni.

Ugyancsak megerősítette a barát létét Balla Irma egyik egykori szomszédja, aki a szemközti lakásból rendszeresen látta, hogy egy „szürke gépkocsis, őszülő, jól öltözött úriember” jár az asszonyhoz.

A titokzatos barát léte már az első elsőfokú eljáráskor is felmerült, de a mai napig senki nem tudja, ki lehetett az a férfi, akivel a szoros munkakapcsolat után baráti viszonyt ápolt a sértett. Ehhez a kérdéshez a keddi tanúmeghallgatások után sem jutott közelebb a bíróság.

Ismét meghallgatta a bíróság Cs. Sándor tanút, aki Balla Irma közvetlen szomszédságában lakik, s aki szenvedélyes nézője volt egy akkori tv-sorozatnak, s bár nagy dohányos volt, a filmből egy percet sem mulasztott, csak a reklámok idején gyújtott rá, de akkor mindig. Mivel a lakásban nem dohányozhatott, kiment a házból és az ajtó előtt szívta el a cigarettáját. A gyilkosság estéjén cigarettázás közben, fél tíz körül észlelte, hogy kis időre felgyullad Balla Irma házának udvarán a lámpa, ezt csörömpölés, vélhetően egy vödör felrúgásának a zaja előzte meg. Elmondta azt is, hogy az áldozat telkének hátsó kerítésén 30-40 centiméteres lyuk tátongott, amelyen beférhetett egy soványabb ember, vagyis járhatott idegen Balla házánál.

Bakó József bíró a tárgyaláson ismertette az ominózus tv-csatorna által a bíróság rendelkezésére bocsátott, akkor este vetített filmek és a bennük elhelyezett reklámblokkok időpontjának listáját, amit a tanúvallomással összevetve igyekeztek tisztázni, mikor gyulladhatott fel a lámpa, illetve hallatszott a csörömpölés Balla Irma házánál.

Magyar György védőügyvéd szerint – mint azt korábban az MTI-nek kifejtette – ennek alapján kiderülhet, hogy az adott este tíz óra körül idegen járt Balla Irma lakásánál, aki elkövethette a gyilkosságot. A gyilkos azonban nem lehetett az áldozat fia, aki ekkor bizonyíthatóan nem tartózkodott Debrecenben.

Balla Irmát 2007 húsvétkor gyilkolták meg debreceni lakásában. A gyilkossággal az ügyészség a képviselő fiát vádolta meg. Az első fokon eljáró Hajdú-Bihar Megyei Bíróság S. Sándort különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt tizenkét év, fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélte. Az ügyész súlyosbításért, az ügyvéd felmentésért fellebbezett, így került az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtáblára.

A táblabíróság új eljárás lefolytatását rendelte el, arra hivatkozva, hogy „nem sikerült teljes körű bizonyítási eljárást lefolytatni, az ügy részbeni felderítetlensége miatt”, s elrendelte S. Sándor előzetes letartóztatásának azonnali megszüntetését is. Az új eljárásban továbbra is S. Sándor az ügy vádlottja.

A megismételt elsőfokú tárgyalás csütörtökön szakértők meghallgatásával folytatódik a Debreceni Törvényszéken.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.