Bokros hazudott a doktorijáról?

Plágiumgyanúba keveredett Bokros Lajos, a már nem létező MDF EP-képviselője – állítja a Jólét és Szabadság.

Kovács András
2012. 02. 29. 17:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A mostani akció előzménye, hogy egy ismeretlen személy levelet juttatott el a pártunk székházába, majd ezt követően kezdtünk el részletesen foglalkozni az ominózus tanulmánnyal – mondták el lapunknak azon az ingyenesen hívható zöldszámon, amely a JESZ honlapján szerepel. Arról is tájékoztattak minket, hogy a Corvinus egyetem könyvtárában elolvasták a dolgozatot, és azt követően merültek fel bennük kérdések. Már eddig is érkeztek telefonok, de mivel csak szerda délután hozták létre a zöldvonalat, még nem érkeztek újabb bizonyító erejű információk a párthoz.

Hogyan tanult meg spanyolul?

A JESZ emlékeztet arra, hogy a Magyar Demokrata Fórum (MDF) tagjait Bokros képviselőjelöltté válásának idején arról tájékoztatta, hogy doktorija megírása előtt egy évig a Panamai Állami Egyetemre járt, ahonnan ösztöndíjat is kapott. Ezt a lehetőséget saját elmondása szerint úgy nyerte el a közgazdász, hogy fél év alatt megtanult spanyolul felsőfokon, miközben korábban semmit nem tudott a spanyol nyelvről.

Egy évig járt a Panamai Állami Egyetemre, majd megírta A közép-amerikai iparosítás és integráció, a közép-amerikai közös piac fejlődéséről című doktoriját. A dolgozat 56 tételből álló irodalomjegyzékében több mint 40 spanyol nyelvű található, több mint 35 szerzőtől. Ez azt jelenti, hogy Bokros Lajosnak 100 százalékos találati arányt feltételezve minimum 35-40 olyan művet kellett elolvasnia, kijegyzetelnie, megértenie, amelyet a legmagasabb színvonalú szaknyelven írtak – állítja a JESZ ifjúsági tagozata.

Bokros: Rendetlen az egyetem

„Ha olvasott olyan műveket is, amelyek nem illettek a szakdolgozatába, akkor ennél a számnál jóval több szakmai anyagot kellett áttekintenie. Mindössze egyetlen év alatt.” A párt megkérdezett több évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező nyelvtanárokat, hogy találkoztak-e valaha pályájuk során hasonló nyelvtehetséggel. A válasz egyértelmű nem volt. Mint elmondták, fél év alatt maximum egy úgynevezett inkompetens nyelvtudást lehet megszerezni nem anyanyelvi területen.

Az U21 gyanúja azután érte el a kritikus szintet, hogy a napokban egy levél került a birtokába a Panamai Állami Egyetem oktatási hivatalától, miszerint soha nem volt Bokros nevű hallgatójuk. Bokros erre a levélre úgy reagált, nem tehet róla, hogy rendetlen az egyetem. Mindez olyan erőssé tette az U21 tagjainak gyanúját, hogy megrendült a bizalmuk Bokros doktorijának a hitelességében – szerepel a párt közleményében.

Várják a hívásokat

Ezért arra kérik a Budapesti Corvinus Egyetem vezetését, hogy vizsgálják meg, vajon Bokros Lajos valóban maga írta-e a doktoriját. A Magyar Külügyminisztériumot pedig arra kéri az U21, hogy hivatalos formában kérjen igazolást a Panamai Állami Egyetemtől, hogy járt-e hozzájuk Bokros Lajos. Az U21 a Panamai Nagykövetséget is megkeresi, hogy megtudja, olyan komolytalan-e az intézményük, amelynek még a hallgatói tagnyilvántartása sem tekinthető hitelesnek.

Az U21 emellett ingyen hívható zöldszámot indít, és arra kéri a szem- és fültanúkat, jelentkezzenek és osszák meg tapasztalataikat Bokros szavahihetőségéről, valamint egy e-mail címen is várják a jelentkezőket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.