Gyurcsánynak a tanévkezdésről a baltás gyilkos jut eszébe

Az erkölcstelenség kormányának nevezte Orbán Viktor kabinetjét Gyurcsány Ferenc Ramil Sahib Safarov kiadatása kapcsán.

LM
2012. 09. 02. 13:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bukott miniszterelnök, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke pártja „alternatív tanévnyitóján” felszólalva – az azeri baltás gyilkos kiadatására utalva – azt mondta: „az a kormány, amely harminc ezüstért engedi eladni az ország tisztességét, amely gyilkost enged ki megérdemelt börtönbüntetéséből, ne vezessen be erkölcstant” az iskolákban. Az oktatási államtitkárság épülete előtt tartott rendezvényen a nagyjából kétszáz megjelent a többi között az iskolák államosítása és a tankötelezettség korhatárának leszállítása ellen demonstrált.

A DK szimpatizánsai ezután az igazságügyi minisztérium elé vonultak, tiltakozásul, amiért a kormány pénteken kiadta Azerbajdzsánnak az örmény katonatársát meggyilkoló, életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt Ramil Safarovot, aki hazájában kegyelmet kapott. Gyurcsány Ferenc újságíróknak azt mondta: az ő kormányát is megkeresték az azeriek a kiadatás érdekében, de világos volt, hogy Safarovot hősként ünnepelnék és szabadon engednék. A bukott miniszterelnök kifogásolta azt is, hogy az elmúlt hónapokban sok iskola egyházi fenntartásba került.

Hol a szakdolgozat?

Értetlenül áll a KDNP Gyurcsány Ferenc kifogásai előtt, amelyeket az erkölcstan bevezetésével és egyes iskolák egyházi kézbe kerülésével kapcsolatban fogalmazott meg a volt miniszterelnök. A KDNP közleményében Gyurcsány beszédére reagálva azt írta: „a miniszterelnökként megbukott, most újabb politikai formációval próbálkozó” Gyurcsány Ferenc jobban tenné, ha „alternatív tanévnyitó” helyett inkább olyan kérdésekre próbálna választ találni, hogy miért nem leli hosszú hónapok óta szakdolgozatát.


Tízezer elbocsájtott pedagógus

A kereszténydemokraták szerint „a most vehemensen szónokoló” Gyurcsány Ferencnek inkább arról az időszakról kellene számot adnia, amikor ő és „megpuccsolt elődje”, Medgyessy Péter idejében több mint tízezer pedagógust bocsátottak el, az oktatási költségvetésből megközelítőleg százmilliárd forintot vontak el, valamint fedezet nélküli közalkalmazotti béremelést hajtottak végre, amelynek következtében megindult az önkormányzatok eladósodása. „Mindezen bűnök – kiegészülve a kisiskolák tömeges bezárásával – nem adnak alapot a volt miniszterelnöknek arra, hogy akár a napi politikai haszonszerzés céljából támadja az új oktatási rendszert” – közölték.

Szabad az út

A továbbtanulni vágyó tehetséges fiatalok mindegyike előtt szabad az út, hogy „magasabb szintű és a kor kihívásainak megfelelő tudást” szerezzen a felsőoktatásban: a kormányzat ezért indította el például a Diákhitel II.-programot, valamint azt a kezdeményezést, amely szerint azoknak, akik diplomaszerzés után az államigazgatásban helyezkednek el, és sikeres versenyvizsgát tesznek, az állam visszatéríti a tandíját – olvasható a KDNP közleményében, amely azt kiemeli: a rendszer racionalizálása elkerülhetetlen volt, a felsőoktatás kapacitásainak ésszerűsítése pedig a munkaerőpiac kívánalmaival, az Európai Unió irányelveivel és a felvételiző korosztályok demográfiai mutatóival van összhangban.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.