Korábban ugyan szivárogtak ki nevek a Bajnai Gordon fémjelezte Haza és Haladás Egyesület alapítói közül, pénteken azonban hivatalossá vált, hogy kikkel kívánja tervei szerint a „haza és haladás” reformkori jelszavának jegyében politikai és közéleti tevékenységét végezni. Mint az Együtt 2014 küldetésnyilatkozatának aláírásakor elmondta: egy új politikai közepet teremtene meg a jövőben. Az egyesület háromtagú elnökséget választott, a közgyűlés döntése értelmében az elnök Bajnai Gordon lett, Szigetvári Viktor ügyvezető alelnök, az elnökség tagjának pedig Oszkó Pétert választották.
A sajtóértesüléseknek megfelelően az alapítók között találjuk a Moszkvában tanult, korábbi munkásőr Felcsuti Pétert, a bankszövetség korábbi elnökét. Ismert: a Magyar Nemzet korábban megírta, hogy a 2010-es kormányváltás után Bajnai átvette volna Felcsuti helyét a Raiffeisen vezérigazgatói székében.
Nyílt titok volt Szigetvári Viktor és Gyurkovics Tamás – ő Gyurcsány Ferenc beszédírója volt korábban – szereplése: mindketten a bukott miniszterelnök kommunikációs stábját, majd az MSZP 2010-es kampánymotorját erősítették. Oszkó Péter a Bajnai-kormányban vállalt pénzügyérsége után is követte „főnökét” a Haza és Haladás Közpolitikai Alapítványba, ahogy Balázs Péter korábbi külügyminiszter is. Vörös T. Károly egykori Népszabadság-főszerkesztőről is írták, hogy részese lesz majd a politikus-menedzser zászlóbontásának.
Újdonság viszont Bárándy Péter, a Medgyessy-kormány igazságügy-miniszterének felbukkanása. Nem szóltak a hírek Bitó László író vagy Falus Ferenc korábbi országos tiszti főorvos szerepléséről sem. Haris Éva, az MSZP-választmány stratégiai bizottságának elnöke is csak korábban bukkant fel Bajnai visszatérése kapcsán. Korányi Dávid is új név, ő a szocialisták EP-képviselőjelöltje volt, majd Tabajdi Csaba mellett dolgozott Brüsszelben. Bajnai mellett volt kül- és biztonságpolitikai főtanácsadó, később pedig kül- és biztonságpolitikai szakállamtitkár.
Kalmár Péter szervezetfejlesztési tanácsadó neve is új, ahogy Simó Györgyé szintén: utóbbi a Magyar Narancsnak volt a New York-i tudósítója, később pedig a Matávnál volt ügyvezető, majd a Magyar Telekom Nyrt.-nél vezérigazgató-helyettességig vitte. Simon Lászlót is az alapítók között találjuk, ő a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség egykori integrációs elnökhelyettese volt a második Gyurcsány-kormány ideje alatt.