Meghívója szerint az 1956-os forradalom évfordulóján a bázisdemokrata alapokon működő csoport „egy új társadalmi szövetség programját hirdetné meg” és „leraknák az új magyar köztársaság alapjait”. Azonban a Milla nemcsak az Orbán-kormányt szeretné leváltani, hanem elutasítja „az elmúlt évek megosztó politikáját folytató elitjét” is, a szocialistákat külön ki is emelik: „semmi garanciát nem látunk arra, hogy az MSZP vezetésével nem ugyanaz a rossz, korrupt, hataloméhes kormányzás jönne el, ami a Fidesz kétharmados ámokfutásába torkollott” – írják. A Milla szóvivője, Juhász Péter korábbi droglobbista több interjúban is elmondta: Mesterházyékkal nem működnének együtt. Demonstrációjuk kapcsán is azt írják: a „régi politikai elit pártjai által partvonalra szorítottak” politikai képviseletét teremtenék meg, „új arcok, új programok, új módszerek, mozgalmak és pártok” segítségével.
Az elvek és a valóság
A Hvg.hu értesülései szerint ez az új arc Bajnai Gordon lenne, aki az elmúlt húsz évben tipikusnak mondható, balliberális csúcskarriert futott be. A politizálást a KISZ-utód Demiszben kezdte, majd átnyergelt az üzleti világba: két cégben is együtt dolgozott Gyurcsány Ferenccel. A kilencvenes években topmenedzserségig vitte, volt vezérigazgató a jelenlegi jegybankelnöknél, Simor Andrásnál, de a leghíresebb-leghírhedtebb időszaka a Wallishoz és a Dataplexhez köthető. A nagypolitikában ismét Gyurcsány Ferenc mellett találjuk: az ő kormányában lett gazdasági miniszter, majd 2009-es bukását követően, két hét ötletelés után Bajnaiban találta meg miniszterelnökét a szocialista párt. Tehát a lapértesülések szerint a Milla egy olyan jelölttel képviselné a „kisemmizetteket”, akinek kormánya gondolkodás nélkül végrehajtotta az IMF diktátumait: a nyugdíjak csökkentését, a közszféra béreinek befagyasztását, valamint a gyes és a gyed idejének lerövidítését.
Választás nem kell
A Milla demokráciafelfogásába bizonyos mértékig illeszkedik az eddig semmilyen választáson nem induló Bajnai Gordon személye. Ahogy a gyakorlatilag legitimitás nélkül kormányzó politikus-menedzser is sűrűn tetszeleg a „válságkezelő” szerepében, úgy a bázisdemokraták sem riadnak vissza attól, hogy a szakértelem mítoszát fényezzék. Korábban egy szakértői kormány felállításáért is demonstrált a Milla. Juhász lapunknak adott interjújában ezt így fogalmazta meg: „szerintem sokan benne lennének az országban, hogy két-három évig húzzuk össze magunkat, hogy utána szép, normális ütemben fejlődhessünk. Ezért összefognánk, és túltennénk magunkat ideológiai vitákon. A magunk részéről ezért nem véletlenül állítjuk magunkról, hogy nem fogunk semmit képviselni, mi nem a hatalomért megyünk.”