Hoffmann a Szegedma.hu-nak egy Szegeden tartott keddi fórum után elmondta: a kormánynak nem célja elsorvasztani a felsőoktatást, éppen ellenkezőleg, támogatni akarja. Hangsúlyozta: a szegedi egyetem 4,2 milliárd forintos korábbi költségelvonását is kompenzálni fogja a kormány által korábban megígért támogatás.
Azzal kapcsolatban, hogy az oktatásért felelős minisztérium és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának múlt heti megállapodása szerint azon a 16 szakon is indítanak államilag finanszírozott képzést, ahol eredetileg nem tervezték, több egyetem jelezte: a várható nagyon magas ponthatárok miatt hátrányba kerülnek a vidéki intézmények. Ezzel összefüggésben az államtitkár hangsúlyozta: a legjobbak állami ösztöndíjjal tanulhatnak, és meg kell várni a felvételiket, amikor is ismertté válnak a ponthatárok.
Hoffmann úgy értékelte, hogy a tavaly év végi zárolások sehol sem okoztak működésbeli gondot, sehol sem kellett bezárni egyetemeket. Az elvont milliók kétségkívül „fejtörést okoztak”, de – mondta – „mindenki túlélte”.
Szövetséget ajánlottak
Rektori megbízásokról és egyetemi tanári kinevezésekről szóló okiratokat adott át január 22-én Budapesten Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár és Maruzsa Zoltán felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár. A rektorok kinevezését a miniszterelnök, az egyetemi tanárokét a köztársasági elnök írta alá.
A tárcavezető beszédében szövetséget ajánlott a rektoroknak és az egyetemi tanároknak a felsőoktatás átalakítása terén, amely még inkább konszenzust teremt a hallgatói érdekek, az egyetemnek a saját színvonalemelése és Magyarország szükségletei között. Hangsúlyozta: a legfontosabb, hogy szövetséget kössenek a hallgatók, az oktatók és a kormányzati oktatáspolitika.