Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője szerdai tájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, semmilyen listázást nem tart helyesnek, nem ért vele egyet. Azt mondta, ha a hírek fedik a valóságot, akkor egy ilyen lista keletkezésének körülményeit alaposan ki kell vizsgálni, és arról tájékoztatni kell a közélet szereplőit, ez ugyanis a diákszervezetek működését igen erősen megkérdőjelezi. „Hiszen joggal tételezhetjük fel, ha ezzel foglalkoznak a diákszervezetek, és ott ilyen listák készülnek, akkor ott valami nagyon súlyos probléma van” – hangsúlyozta a kormánypárti frakcióvezető.
Az Atv.hu kedden írt arról: az egyetem hallgatói önkormányzata éveken át listázta az új hallgatókat az ELTE BTK-n, a gólyatáborba jelentkezőket világnézetük, pártszimpátiájuk, felekezeti hátterük és vélt származásuk alapján jellemezték. Az adatbázis egyik szerkesztője és a HÖK elnöke elismerte a listák létét, de azt állítják, a kényes részleteket utólag hamisította valaki, míg az ELTE rektorhelyettese azt mondta, ha ez megtörtént, az nem egyetemi, hanem rendőrségi ügy – olvasható a hírportálon.
Fábri György, az ELTE kommunikációs rektorhelyettese kedden közölte: az egyetem azonnali vizsgálatot indított az esetleges hallgatói listák ügyében, és minél előbb tisztázni szeretné a helyzetet.
Az ELTE BTK dékánja elítél minden, származásra utaló, vallási, nemi, világnézeti, ideológiai vagy más identitásbeli alapon történő megkülönböztetést, illetve az erre irányuló szándékot. Dezső Tamás közleményében a megkülönböztetésekre vonatkozóan úgy fogalmazott: nemcsak a szándék tényét, hanem az emberi méltóság más aspektusait sértő stílusát is mélységesen megalázónak tartja.
Emlékeztetett arra, hogy az ELTE vizsgálóbizottságot hozott létre a BTK hallgatóit „megalázó és szégyenletes jelzőkkel illető lista keletkezésének és tartalmának kivizsgálására”. A dékán reményét fejezte ki, hogy a bizottság munkája és az azt követő intézkedések mindenkit meggyőznek majd arról, hogy mind az egyetem, mind a BTK elszántan védelmezi hallgatóinak jogait.